Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

10 let od smrti Amy Winehouse: Do smutného klubu 27 vstoupila se 4,16 promile

10 let od smrti Amy Winehouse: Do smutného klubu 27 vstoupila se 4,16 promile
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Je tomu už přesně deset let, co tento svět opustila zpěvačka Amy Winehouse, která okouzlila hudební scénu jazzu, soulu a blues. Nedokázala zvládnout svou závislost na drogách a hlavně alkoholu, připojila se k nechvalně proslulému klubu 27, přesto za sebou stihla zanechat silný odkaz.

Zpěvačka Amy Winehouse se narodila do židovské rodiny, její otec byl taxikář, matka lékárnice. Rodiče se však brzy rozvedli a Amy byla už od dětství velmi problémová.

První smlouva Amy Winehouse

Problém s ní neměli jen rodiče, ale i učitelé ve škole. Její rebelské chování nenechalo zkrátka klidným vůbec nikoho. V hodinách vyrušovala neustálým zpěvem či notováním a prý si zpívala i na uklidnění, když byla nervózní.

V deseti letech už Amy Winehouse okusila marihuanu a pak přidala i další „rekreační“ drogy. Přesto se jí dařilo na poli hudebního světa, už v šestnácti letech začala profesionálně zpívat a podepsala svou první smlouvu s vydavatelstvím.

První album mělo název Frank a vyšlo v roce 2003. Všechny své písně si zpěvačka sama otextovala a její skladby byly ovlivněné jazzem. Kritika album hodnotila velmi kladně a o tři roky později už Amy vydala další desku, která se dostala na nejvyšší umístění v britském žebříčku. Nikdo v té době však netušil, že bude zároveň i tím posledním.

Amy Winehouse se upila k smrti

Písně Amy byly velmi ovlivněné jejím osobním životem a moc pozitivního se v nich hledat nedalo. Zpěvačka toho totiž za svůj krátký život zažila poměrně dost. V roce 2007 se provdala za Blaka Fieldera – Civilema. Její muž byl ale drogově závislý a Amy do tvrdých drog zatáhl také.

Amy Winehouse bojovala i s alkoholem. Držitelka pěti cen Grammy dokonce v jednom ze svých singlů zpívala, že se nepůjde léčit, protože jí takto bylo dobře. Jenže přesně před deseti lety ji její bodyguard našel mrtvou. Po třech měsících vyšetřování byla jako příčina smrti stanovena otrava alkoholem, v krvi jí bylo naměřeno 4,16 promile.

Amy Winehouse, která byla nezapomenutelná nejen svým hlasem, ale také zjevem, se tak zapsala do klubu umělců, kteří zemřeli předčasně a za podivných okolností. Bylo jí pouhých 27 let.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy