Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

10 let od premiéry geniální ságy Hra o trůny: Někteří z herců už jsou po smrti

Seriál Hra o trůny slaví 10 let od premiéry
Zdroj: csfd
+ Dalších 8 fotografií
Seriálový hit

Je to neuvěřitelné, ale 17. dubna si připomínáme 10 let od premiéry seriálu Hra o trůny. Z koho udělal seriál hvězdu, kdo z herců už nežije a jak to vypadá s dlouho očekávaným pokračováním?

Seriálový fenomén

Zdá se to neuvěřitelné, ale od premiéry první epizody dnes již legendárního seriálu Hra o trůny uběhlo už 10 let. Ve své době tvůrci nejspíš netušili, jaký fenomén se jim rodí pod rukama.

Fenomální úspěch seriálu udělal hvězdy z jeho hlavních představitelů, Emilie Clark, Kita Haringtona (z něhož se stal otec), Nikolaje Coster-Waldaua a dalších. Největší proslulost ovšem zajistil autorovi knižních předloh Georgi R.R. Martinovi, který se po uvedení seriálu stal skutečnou celebritou.

Smrt herců

Ne každý z tvůrců seriálu měl ovšem takové štěstí. Kromě Seana Beana, který opakovaně umírá ve všem, v čem se objeví, ve skutečnosti zemřel kaskadér Andrew Dunbar. Dublér Alfieho Allena (Theon Greyjoy) zemřel ve svém bytě na Štědrý den roku 2019. Příčina jeho smrti nebyla oznámena, kolegové na něj ovšem vzpomínali s láskou.

HBO se pochopitelně snaží vytěžit ze seriálu, co to jde, a proto se brzy dočkáme pokračování Hry o trůny. Nepůjde ovšem o přímé pokračování, ale spíš o "duchovního nástupce," jak tvůrci seriál označují. Seriál Rok draka bude mapovat historii rodu Targaryenů, prastarého rodu, schopného osedlat draky.

Pokračování Hry o trůny

Podle dostupných informací by se měl Rok draka odehrávat 300 let před Hrou o trůny. Seriál by měl vycházet z Martinovy knihy Oheň a led. Martin bude navíc scenáristou celého seriálu. Posléze by nás měly čekat ještě další dva seriály ze Západozemí.

Snad se jich dočkáme, protože HBO se už dlouho snaží vytvořit další seriály ze světa Hry o trůny. Jeden z nich, Dlouhá noc, byl dokonce roztočený, ale jeho natáčení pak bylo nečekaně zastaveno. Pokud vše půjde, jak má, Rok draka by měl mít premiéru v roce 2022.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy