Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

10 jednoduchých rad, které zaručeně zlepší váš zdravotní i psychický stav!

Žijete jen jednou, tak si to užívejte!

Po dovolené jsme většinou ještě plni energie a optimismu. Podzimní plískanice nás ale velice brzy dokážou zatáhnout za vlasy zpátky do šedivých depresivních stavů a rýmiček. Abyste předešli psychické i zdravotní slabosti, snažte se dodržovat těchhle 10 věcí, které zaručeně posilní váš organismus.

1) Spěte s otevřeným oknem

Čerstvý vzduch zkvalitní váš spánek až o 50 %. Pokud žijete v rušné ulici, doporučujeme špunty do uší.

2) Neusínejte s plným žaludkem

Dbejte na lehkou večeři a minimálně 2 hodiny před spaním už nic nejezte. Vaše tělo nebude ve spánku zpracovávat energii na trávení, ale opravdu si odpočine.

3) Zbavte se televize a počítače

Neusínejte v místnosti se zapnutou televizí a už vůbec neusínejte s počítačem v posteli. Snažte se alespoň 3 hodiny před usnutím odložit práci a nezaměstnávat mozek. Doporučujeme třeba procházku mezi bloky nebo skleničku vína se sousedem.

4) Nastartujte metabolismus

Začněte den teplou vodou s citronem. Odkyselíte svůj organismus a poděkuje vám nejen vaše zažívání, ale i vaše pleť a vlasy.

5) Choďte pěšky

Zapomeňte na taxíky, autobusy, auta atd. Raději si přivstaňte a zkuste dojít do práce pěšky. Místo výtahu vyběhněte schody a procházku se psem prodlužte. Chůze je pro tělo nejpřirozenějším pohybem. Místo nesmyslné dřiny v posilovně vsaďte na tenhle levný a účinný způsob udržování fyzičky.

6) Usmívejte se

Jen to zkuste. Usmějte se na zachmuřeného chlápka na zastávce, na věčně naštvanou kolegyni, na prodavačku v krámě… Lidé vám to budou vracet a vaše psychika tak dostane vitaminovou injekci!

7) Jezte sezónní ovoce a zeleninu

Jablka, hrušky, švestky a vlašské ořechy by teď na podzim měly tvořit převážnou část vašeho jídelníčku. Naše tělo si s plodinami, které se vypěstují v našich končinách, poradí mnohem lépe než s exotickými plody.

8) Otužujte se

Říká se, že na jaře bychom měli chodit co nejdéle oblečení a na podzim co nejdéle vysvlečení. I když už se možná těšíte na zimní modely, nechte je ještě odpočívat ve skříni. Když své tělo budete po létě otužovat, v zimě vám to bohatě vynahradí.

9) Svěřte se do rukou přírody

Esenciální oleje, přírodní kosmetika a bylinkové čaje by rozhodně neměly chybět ve vaší domácnosti. Bohatý sortiment naleznete v každé drogerii i lékárně.

10) Relaxujte

Nepodceňujte odpočinek. A nemyslíme tím jen pasivní sezení nebo ležení u televize. Odpočívejte sportem, dojděte si na masáž, starejte se o sebe. Mladší a krásnější, než jste dnes, už nikdy jindy nebudete, tak na to myslete!

Mohlo by vás zajímat

Další články