Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

10 hodin kontrakcí, klystýr a čípek: Aneta Krejčíková rozebírá porod od začátku do konce

Zdroj: Instagram
+ Dalších 29 fotografií
2. část zpovědi
2. ČÁST ZPOVĚDI: Oblíbená herečka a hvězda populárního seriálu Ulice Aneta Krejčíková (27) se rozhodla, že do všech detailů popíše svůj první porod. Zajímá vás, jak malý Ben přišel na svět?Jak to probíhalo na sále? Kdo jí byl velkou oporou? Tady je druhá část její velké zpovědi.

Hvězda nováckého seriálu Ulice Aneta Krejčíková se rozhodla, že se svěří svým fanouškům s tím, jak probíhal porod. Vše popsala do těch nejintimnějších detailů. PRVNÍ ČÁST ZPOVĚDI NAJDETE ZDE

Aneta Krejčíková je v rámci vyprávění už v porodnici a chystá se na porod. Necháme ji vyprávět...

Byla jsem otevřená na jeden, dva prsty. Žádné kontrakce, plodová voda odtékala furt. Ležím na monitoru, poslouchám srdíčko a představuji si, jaký to bude, až Bena budu držet v náručí a ňuchňat mu jeho mini nožičky.

V tom se, za strašnýho řevu, rozrazí dveře, kde asi metr ode mě stojí žena, jež je obrazem čistý bolesti. Strašně křičí a vezou ji rovnou na porodní sál, řekla bych poslední porodní fáze. Do prdele!!! Ne. To mě tedy hodně vzalo, zmocnil se mě strach. Strach z bolesti, utrpení, který nezvládnu. Naprosto jsem zapomněla na všechny ty skvělý mantry a na dýchání a na sebe. Na důvěru sama v sebe.

Celý život slýchávám a vnímám, jak je porod hroznej, jak se to musí přežít. "To zapomeneš, neboj..."

Jakoby, to tě hodně nakopne.

Snažila jsem se celý těhotenství si to v hlavě přenastavit. Od mala jsem hroznej bolestínek, takže jsem věděla, že bolest prožívám víc, než mnozí jiní.

Nicméně jsou tu lidi, kteří mě vedou a pomáhají překonávat zajeté modely. Abych pokračovala o porodu. Přišla jsem na porodní sál, rozdýchávala se slzama v očích, co jsem právě viděla na příjmu v doprovodu porodní asistenky, která říká: "Nebojte, každý to má jinak."

Vyndala jsem si svůj skvělý levandulový olej, zapnula hudbu, šla si dát sprchu, umyla vlasy, namalovala pusu.

A pak začaly kontrakce. V tu dobu nějak přijel Ondřej.

Kontrakce byly slabší po 6 až 10 minutách. Takže byl prostor pro srandičky. Teď někdy přišla skvělá dula Sylva.

Pak kontrakce začaly být intenzivní, dlouhý, a já se snažila si všechny ty pocity v těle zapamatovat. Sylva nás krásně vedla a Ondřej byl neuvěřitelně statečnej, že tam zůstal a podporoval mě.

Asi po 10 až 11 hodinách jsem byla, po klystýru a čípku na uvolnění porodních cest, otevřená na 10 prstů. Takže se šlo skutečně rodit a to je už pohoda, to víš, že už dáš. A je to tak přirozený.

Tělo i miminko ví úplně přesně, jak se chovat. Stačí se jen napojit na sebe a je to nejlepší, co můžete udělat. Děkuji Benovi, že chápu úplný význam nekonečné lásky.

Související články

Další články