Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

10 fotografií z Instagramu, na kterých se milionáři z arabských zemí chlubí nebezpečným pózováním s dravými šelmami

Takhle se bohatí kluci fotí se svými domácími mazlíčky.
Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií

Bohatí kluci z oblasti Perského zálivu si našli novou zálibu. Na Instagram nahrávají fotografie, kde se chlubí svými domácími mazlíčky, kterými jsou divoké šelmy. Čím větší odvaz, tím lépe.

Muž, který má na sociální síti přezdívku Humaid AlBuQaish, už zveřejnil několik snímků se svými lvicemi a jeho účet už sleduje víc než 250 000 lidí. Krmení, mazlení nebo jen chvíle odpočinku s nebezpečnými zvířaty patří mezi fotografie, které u některých lidí vzbuzují obdiv, jiní se zase od tohoto způsobu života boháčů znechuceně odvracejí.

Obchod s těmito zvířaty dokazuje, jak moc majetní lidé v této oblasti chtějí okázale ukazovat svůj majetek. Jasim Ali, který ve Spojených arabských emirátech provozuje park, kam jsou umístěna zvířata, kterých se jejich majitelé potřebují zbavit nebo jsou pro ně už příliš nebezpečná, řekl pro CNN: „Tato zvířata si lidé pořizují, aby dokázali, jak bohatí jsou. Snaží se dokázat, jak jsou stateční, ale podle mě nejde o odvahu, ale o zneužívání práv zvířat.“

V roce 2010 bylo v Emirátech zabaveno víc než 200 ilegálních zvířat, mezi nimiž byli bílí lvi, tygři, panteři, gepardi a hyeny.

Související články

Další články