Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 důvodů, proč se dnes dívat na film Jak vycvičit draka: Tenhle animák není rozhodně pro děti a hravě vás dostane!

Animáky jsou přece pro děti! Tak to prrr, teda. To jste ještě nikdy neviděli film Jak vycvičit draka a jestli si ho dnes ve 20.20 nepustíte na Nově, mohlo by vás to mrzet.

Draky přece všichni milujeme, vikingy taky všichni milujeme a dojemné a zároveň hezké konce se líbí všem. Ještě navíc, když se jedná opravdu o skvělý příběh a opravdu, ale opravdu to není dementní pohádka pro děti.

1. Jedná se o nádherný příběh o síle přátelství, a to je vždycky nejvíc, protože láska jednou může vyprchat, ale skuteční přátelé vám zůstanou navždy.

2. Film je natočen podle dětské knihy o vikinzích, ale převeden do „mluvy“ dospěláckého světa, řeší se tam celkem zásadní životní otázky.

3. Je to opravdu úchvatná animace, i když lidské postavy nevypadají tak nějak – lidsky. Ale jejich zkarikování jim právě proto dává vtipnější rozměr. Scenérie, v nichž se hlavní postava filmu prohání ve vzduchu na drakovi, vám seberou dech, i když máte doma kapesní televizi.

4. Výborný český dabing. My nejsme moc příznivci dabovaných filmů, ale tohle se opravdu povedlo. Přeložena byla i jména hlavních postav a vůbec to neuráží jazyk.

5. Je tam hudba, která vás rozbrečí. Ne, vážně. Hlavní motiv z Jak vycvičit draka je celkem známá melodie, používá se i v některých jinglech, a pak existuje skladba Forbidden Friendship (ve videu), která spolu se scénou seznamování mladého vikinga Škyťáka s drakem Bezzubkou tvoří neuvěřitelnou symbiózu. Hudba z filmu má takovou sílu, že vás dokáže skutečně dojmout.

6. Nechybějí ani vtipné hlášky, ale na rozdíl od jiných animáků se nejedná o vtipy typu Někdo padá pořád na zem. Je to dospělý, sofistikovaný humor. Takový ten ukrytý pod slupkou sarkasmu.

7. Strhující závěr filmu je opravdu – strhující. Je to jak z nějaké dobrodružné nadupané hry, je to jak z nejlepších filmů Michaela Baye. Milovníky vikinských a vůbec severských legend potěší odkazy na mytické stvoření světa a války bohů.

8. Tenhle film byl dokonce nominován na Oscara v kategorii animáků, sice mu soška unikla, ale už se do kin chystá dvojka a věříme tomu, že tentokrát ji Oscar nemine.

9. Je to snímek, který nekončí úplně dobře. Sice tedy ano, má to šťastný konec, ale je tam jedno velké ALE. A to máme rádi!

10. Co se stane, až se dodíváte? Vykopnete z baráku svého psa a kočku a nebudete si přát nic jiného než mít doma draka!

Související články

Další články