Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

10 důvodů, proč Kometa Brno nikdy nevyhraje extraligu ledního hokeje!

+ Další 2 fotografie

Zítra skončí finálová série mezi Kometou Brno a Zlínem, a protože o výsledku série bylo dávno předem rozhodnuto, nic nebrání v tom, vysvětlit nesportovním fanouškům, z jakého důvodu Kometa vždy zůstane před branami.

1. Kometa je jenom jako

Brněnský tým nemá žádné dobré hokejisty a nejsou ani potřeba. Smyslem Komety je udržovat občany chudého bezvýznamného regionu v pocitech, že přeci jen existuje něco, pro co má smysl žít. Zatímco řada prostých vesničanů z Brna stále věří, že Kometa Brno je klasický hokejový tým, ve skutečnosti je vše jen zinscenované a průměrní až podprůměrní hráči jsou spíše propagátory města než skutečnými hokejisty, což se tutlá, jinak by na to nikdo nechodil.

2. Hraje Morava, rozhoduje Praha

Je úplně jedno, kolik týmů z Moravy a kolik z Čech hraje play-off, dokonce je fuk, že hrají finále dva moravské týmy. O vítězi se každopádně rozhoduje dopředu v Praze, což Brno trošku diskvalifikuje. Praha je k málo známému chudému městu solidární ohledně darů v podobě potravinové pomoci a ubytovávání a zaměstnávání půl milionu Brňáků, kteří v Praze našli azyl, ale odsud posud. Kdyby navíc vyhrál tým z úplně neznámé destinace nedaleko Blanska, to by nevypadalo v zahraničí dobře.

3. Doutníky a sekt se k Brnu nehodí

Případný ohňostroj, šampaňské, doutníky a další propriety nutné k oslavě titulu jsou neškodné v bohatém Zlíně, ale pro zubožené Brňáky by byly příliš provokativní. Zdejší lid je smířen se svým podřadným postavením v celonárodním společenství a na ústrky a místo ve stínu je zvyklý, není třeba jej rozmazlovat a dávat mu zbytečné naděje, že Brno je důležité a že díky titulu bude líp.

4. Brno titul nepotřebuje

Zlín byl upřednostněn, protože klubu přinese titul příliv sponzorů a dalších fanoušků. Brno nic takového nepotřebuje. Všichni už na Kometu chodí a fandí jí a kupují si vstupenky i v hospodářských krizích, kdy se dají na černém trhu pořídit výměnou za potravinové lístky. Zatímco Praha má čtyři hokeje, tři fotbaly a osm aquaparků, v Brně je jen Kometa a jinak měsíční krajina, kterou se prohánějí nahá cikáňata a toulaví psi. Pravda, ještě je tam Husa na Provázku, ale funguje už jen coby mauzoleum Míry Donutila. Titul by přinesl zdražení lístků, na které nikdo nemá, a nutil by glorifikovat jako hokejové mistry hokejisty, kteří jsou ve skutečnosti herci, kteří by měli vyprodanou halu, i kdyby Kometa hrála okres, prostě protože není kam jinam jít za zábavou krom heren nebo nádraží.

5. Brno by zpychlo

Brňáci jsou velkými a významnými městy jako Praha, Praha, Praha, Ostrava, Plzeň, Vyškov atd. dlouhodobě využíváni jako se svým osudem smíření plebejci, kteří jsou tak levnou pracovní silou, že nacházejí uplatnění i na Ukrajině. Jakékoli posilování jejich hrdosti a patriotismu je nežádoucí, na hranici bylo už laskavé svolení z Prahy, že si mohou domorodci v hale při zpěvu Ódy na radost hrát na něco víc, pokud s tím ale nebudou otravovat mimo svou brněnskou rezervaci.

6. Vyhráli nedávno

Kometě je jednou za čas udělena výjimka, kdy může titul vyhrát, a to ze dvou důvodů. Naposledy se tak stalo před pár lety, v roce 1966, kdy, stejně jako v předchozích deseti případech, hrálo nejvyšší soutěž pouze Brno, které navíc všechny zápasy play-off s ohledem na obrovskou vzdálenost od zbytku světa hrálo v domácím prostředí.

7. Pohár nelze do Brna dovézt

Výhra Brna by byla nepraktická pro Hokejový svaz, který neumí garantovat, že dokáže dopravit do Brna po dálnici D1 pohár pro mistra republiky dříve jak za dva dny a patnáct hodin. Navíc vzniká chaos při zápasech, které mohou být rozhodující, ale Kometa prohraje a trofej je třeba vézt na další zápas do haly soupeře, který ať je odkudkoli, vždy se k němu jede chvíli po nechvalně známé stezce pro zvěř s názvem D1. V minulosti se neosvědčily pokusy vézt pohár jinak než autem, ale vše marné. Brno nemá letiště, nevedou tam koleje a pěšky se tam přes hvozdy plné loupeživých hord a kanibalů nikomu nechce.

8. Titulu brání pravidla

Brno je v soutěži trpěné i přes několik zádrhelů v pravidlech. Utkání 51. a 52. kola základní části se například musejí hrát ve stejný čas, aby se zabránilo spekulacím s výsledky, s Brnem je v tom hrozný hokej vzhledem k šestihodinovému časovému posunu, takže ostatní kluby musí hrát už ve čtyři odpoledne, aby Brňáci mohli jít na hokej v deset večer, kdy jim zpravidla končí čtrnáctihodinová šichta na panském. Vítězství Brna, o kterém málokdo slyšel v ČR natož venku, by navíc působilo nedůvěryhodně v zahraničí, už to, že se občas probojuje do play-off, porušuje pravidlo o regulérnosti soutěže a zákazu hraní soutěžního zápasu eXtraligy v hliněné hale bez střechy.

9. Nechce to Donutil

Pro absolutní diskriminaci Komety v rámci extraligy roky tajně lobbuje v Praze tajně bydlící brněnský paša Miroslav Donutil, který se v Brně dobře živí coby vypravěč historek o svém vzdáleném známém známého, silákovi Frantovi Kocourkovi, a v poslední době úspěšná Kometa už mu tak trošku krade pozornost. Herecký bard si je dobře vědom toho, že Kometa už v očích Brňáků bude brzy na vyšší zábavové úrovni než jeho historky o Kocourkovi, a to nesmí dopustit, nikde jinde je dávno nikdo nechce poslouchat a v Praze jsou navíc zakázány paragrafem o šíření poplašné zprávy.

10. Brno by si mohlo začít vyskakovat

Brno je třeba držet na uzdě, aby nevznikly nepokoje. V živé paměti je ještě vzpoura proti vrchnosti po výhře Zbrojovky ve fotbalové lize v roce 1978, kdy vyšli nevolníci do ulic a směrem ku Praze s primitivními zemědělskými nástroji vykřikovali požadavky na zavedení vodovodu, telefonu, elektřiny a dalších výsad civilizace a bylo třeba je zahnat silou zpátky do chýší. Titul v hokeji by mohl aktuálně znamenat požadavky na nějaké sídlo ministerstva, asfaltové silnice, internet a další výdobytky, což je nežádoucí. Stačí, že mají v Praze svou zpravodajku Nelu Slovákovou a mají právo volit, což je i samo o sobě dost velkorysé.

Redakce eXtra blahopřeje HC PSG Zlín k zisku mistrovského titulu v letošní sezoně a do Brna vzkazuje, že bude líp, ale v Brně to určitě nebude.

Související články

Další články