Je to smutné, ale je to tak. Prázdniny i dovolená jsou pro letošní rok nenávratně v trapu a nám nezbývá nic jiného než se vrátit ostnatou dírou do našeho obvyklého pracovního Matrixu.

Jestli právě teď prokrastinujete nad fotkami z dovolené, nebo si donekonečna rekapitulujete romantiku na pláži, věřte, že v tom nejste sami. Kdo letos prožil letní románek v nějaké exotické destinaci, má co dělat, aby se z přívalu reality nezcvoknul.

Tohle je 10 důvodů, proč se úlety s cizincem vrývají do paměti mnohem hlouběji než řadová láska s českým Pepíkem.

1) Vaše romantické „poprvé“ zůstane pravděpodobně i vaším „posledním“, a vy tak nikdy neodhalíte fakt, že váš exotický pan Božský také chrápe a počurává záchodové prkýnko.

2) Pokud si nepřivezete suvenýr v podobě nechtěného dítěte nebo pohlavní nemoci, budete na svou letní lásku vzpomínat po celý život jako na svou největší lásku v životě. A vaše vnučka vám to jednoho dne bude s otevřenou pusou strašně žrát!

3) Pokud jste si vyměnili kontakty, pravděpodobně si napíšete několik milostných SMS, které vás k ničemu nezavazují. Když se vám to bude hodit, můžete se tvářit, že jste zadaná, a když si budete chtít zaflirtovat, jste singl jako kůl v plotě!

4) Svého milého si můžete idealizovat do nadpozemských rozměrů a holky v práci vám ho budou neskutečně závidět.

5) Procvičíte si cizí jazyk.

6) Procvičíte si svou trpělivost.

7) Co oči nevidí, to srdce nebolí. Ideálnější vztah si proto neumíme představit.

8) Můžete plánovat návštěvu na příští rok, ke které sice pravděpodobně nikdy nedojde, ale vy se na ni můžete pořád těšit.

9) Když zapomenete jeho jméno, nic se nestane.

10) Až dostanete menstruaci, budete mít chuť uspořádat týdenní oslavu!