Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

10 důvodů, proč je důležité starat se o pleť

Pravidelná péče by měla být základem každé ženy.
Zdroj: profimedia.cz

Krásná a dokonale pěstěná pleť je snem každé ženy. Ne všem se nám však poštěstilo takovou pleť mít už od přírody, a proto se jí někdy musí pomoci. Jak na to? Velmi napomáhá správná péče a to v podobě správného a šetrného odličování, používání peelingů a vhodně zvolených, někdy i na konkrétní problém zaměřených, pleťových krémů. Příkladem může být Skinoren, který léčí projevy akné.

Některé ženy na péči o pleť naprosto rezignovaly a pak se diví, když mají ve 30 letech obličej posetý vráskami, nepěknými skvrnami, důsledky po nevhodně ošetřovaném akné, v ještě horší variantě vráskami stále s akné. Tomu lze však předejít důkladnou péčí.

A proč vlastně na pleti tolik záleží?

1. Pleť je naše vizitka

Ať chceme, nebo ne, naše pleť o nás něco vypoví. Nezáleží na tom, zda trpíme akné nebo jinými nepříjemnostmi, ale když vidíme zjevně vysušenou, zašedlou a nepružnou pleť, je nám do pláče. Tomu všemu se dá předejít.

2. Oddálení stárnutí pleti

Správná péče o pleť může oddálit viditelné příznaky stárnutí až o několik let. Když navíc omezíte kouření a alkohol, přidáte trochu pohybu a obyčejné pitné vody, nemá zub času šanci!

3. Snížení rizika akné

Jestliže si pravidelně budete čistit pleť a používat přípravky na akné, např. Skinoren krém, můžete snížit riziko výskytu akné až o polovinu!

4. Snížení stresu

Když budete vstávat každý den s myšlenkou, co se vám na tom obličeji po včerejším neodlíčení zase udělalo, budete samozřejmě ve stresu. Když se naučíte o pleť večer pěkně pečovat, můžete se ráno budit, aniž by Vás při pohledu do zrcadla trefil šlak.

5. Zvýšení sebevědomí

Pěkná, zdravá pleť vám samozřejmě zvýší sebevědomí, které my ženy tolik potřebujeme. Je to super pocit, když se můžete objevit před svým okolím díky krásné pleti nenalíčená a necítit se při tom trapně.

6. Zvýšení šancí na potenciálního partnera

Muži si samozřejmě nějakého pupínku nejspíš ani nevšimnou, ale když jim dáte na výběr mezi ženou, která se o pleť viditelně stará, a ženou, která na to kašle, hádejte, kterou si podvědomě vybere?

7. Menší náklady na make-up

Zvýšení péče o pleť = méně pupínků = méně make-upu = více ušetřených peněz.

8. Vrásky přijdou buď v pozdějším věku nebo vůbec

Dnes už jsou na trhu takové přípravky, které hravě zatočí s prvními vráskami. Zatímco našim babičkám se první vrásky dělaly už někdy od 25 let, dnes je můžeme oddálit až o několik let!

9. Partner se vás po ránu nelekne

A vy sama také nebude přemýšlet, co to bylo v tom zrcadle za paní.

10. Zkrátka se budete cítit hezky

Konečně dáte sbohem mindráčkům a začnete tak nějak více žít. Pleť bez větších nedokonalostí přispívá k psychické pohodě.

Související články

Další články