Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

10 důvodů, proč je ananas jedním z nejlepších pomocníků pro vaši krásu!

Za zkoušku nic nedáte…
Zdroj: achiv
Jaro je nejvhodnější dobou pro změnu a vylepšení našeho jídelníčku. Kromě toho, že po zimě potřebujeme mnohem více energie, je na čase zapracovat na svém zevnějšku.

Ananas patří v našich oblastech mezi poměrně podceňovaný druh ovoce.

Většina z nás holduje pouze jeho kompotované variantě, což je velká škoda.

Tohle je 10 důvodů, které vás přimějou dát mu větší než malou šanci!

1) Vedle široké škály vitaminů a minerálů obsahuje ananas velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví vlasů, nehtů a kůže.

2) Enzym bromelin, který je v tomto ovoci obsažen ve velkém množství, štěpí bílkoviny na aminokyseliny, a tak působí příznivě na trávení. V kombinaci s biotinem, který podporuje fermentaci uhlohydrátů, přispívá k úbytku váhy. Čím víc ho sníte, tím víc nastartujete hubnutí. A to se vyplatí!

3) Ananas snižuje srážlivost krve, snižuje krevní tlak, působí protizánětlivě a uvolňuje svalstvo. Ještě nějaké otázky?

4) Ananas obsahuje asi 90 % vody, hodně draslíku, vápníku a sodíku. A těch není nikdy dost!

5) Toto voňavé žluté ovoce dále obsahuje množství organických kyselin, hlavně kyselinu citronovou, maleinovou a tartarovou. A co je kyselé, to je dobré!

6) Pozitivní účinky ananasu využijete také v průběhu letní dovolené, protože dodává vašemu tělu betakaroten a vitamin B, takže se díky jeho konzumaci krásně opálíte.

7) Ananas je velmi močopudný a doporučuje se jako prevence při nemoci močového ústrojí. Stačí po dobu tří týdnů třikrát denně vypít dva decilitry ananasové šťávy se třemi decilitry vlažné vody a záněty močáku se vám vyhnou obloukem!

8) Pokud se přejíte a je vám těžko, dejte si pár kostiček ananasu, který stáhne veškeré šťávy. Působí totiž zásaditě na překyselený žaludek.

9) V karibské zemi věří, že popíjení ananasové šťávy je velmi účinné afrodiziakum pro obě pohlaví. A to za zkoušku rozhodně stojí, nemyslíte?!

10) Ananas obsahuje komplex cenných látek, které také výrazně zpomalují stárnutí organismu. A ubrat pět, deset let nikdy nezaškodí…

Související články

Další články