Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

10 dní ve stometrové jámě a možná žije: Celý svět sleduje záchranu malého Julena (2)

Zdroj: Profimedia.cz
šance na přežití
Dvouletý chlapec Julen spadl 13. ledna ve Španělsku do stometrové šachty. Od té doby sice nejeví žádné známky života, ale rodiče stejně jako záchranáři neztrácí naději. Každý den se rozrůstá specializovaný tým, který pracuje na tom, aby chlapce z šachty dostali co nejdříve.

Šachta, do které malý Julen spadl, je zhruba pětadvacet metrů široká. To znamená, že se do ní nevejde dospělý člověk a záchranářům to komplikuje práci. Specialisté okamžitě spustili ražbu nového tunelu, ale potýkají se velkými problémy.

Zanedlouho totiž narazili na tvrdý kámen, přes který je velmi těžké dostat se dál. Prozatím našli pouze chlapcovy vlasy, ale doufají, že se jim nakonec podaří k dítěti dostat.

„Věřte mi, že záchranná práce na místě není jednoduchá. Pořád narážíme na ty samé materiály. S každým dalším dnem ale o terénu máme více informací a zároveň nám do týmu přibývají další a další experti,“ řekl vedoucí záchranné operace Angel Garcia.

Záchranáři pracují i s teorií, že na chlapce při pádu spadla část půdy. Během úterý by se měli prokopat do správné hloubky a ve středu začnou kopat horizontální galerii. K tragédii došlo na soukromém pozemku ve městě Totalán u jihošpanělské Málagy.

Na záchranné akci pracují kromě španělských expertů, také specialisté ze Švédska. Rodiče drží při životě pouze naděje, že jejich dítě i po téměř deseti dnech žije.

Související články

Další články