Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 děsivých letních pověr a nástrah, které Češi předávají svým dětem z generace na generaci!

Léto je plné děsivých nástrah…
Zdroj: archiv

To, co se v dětství naučíš, v dospělosti jako když najdeš.

Kromě zjištění, že se třešně nezapíjejí mlékem a špekáčky je dobré zajídat chlebem, jsme v dětství pochytili i značné množství dezinformací a zkušeností, které náš život formovaly ne úplně příznivým směrem… Tohle je 10 letních traumat, která nám kazí léto ještě dnes!

1) Škvoři ve stanu

Tihle hmyzí predátoři, kteří mají na zadku kleště, nám v noci ve stanu vlezou do ucha a prokousnou nám bubínek!

2) Voda v bazénu versus moč

V bazénu se nikdy nesmíme vyčurat, protože by se u nás v okamžiku objevila červená skvrna, nebo ještě hůř, začalo by to všude kolem nás houkat a přijeli by plavčíci a zavřeli nás do vězení za to, že jsme si čůrli do vody.

3) Klíšťata

Pořád se musíme prohlížet od klíšťat a kdekoliv nás něco zašimrá, je to klíště. Celé léto je prostoupené klíšťaty a jejich hladovými ataky na naše tělo!

4) Divoké prase na houbách

Vyrazit si do lesa na houby nebo na borůvky je značně nebezpečná záležitost. Za každým keříkem a stromem číhají divoká prasata. Jediná možnost, jak se před nimi zachránit, je vyšplhat na strom. Takže když už se ocitáme v lese, musí být poblíž strom, na který bychom v případě nouze vyšplhali!

5) Bouřka a kulový blesk

Kdykoliv přijde bouřka, jsme jediným hromosvodem v okolí! A o traumatu z kulového blesku nemluvě. Ten nás ohrožuje neustále. Do chalupy totiž vletí komínem nebo oknem! Jediná možnost, jak se před ním ochránit, je zalézt si pod peřinu a čekat…

6) Nástrahy pod vodou

Na rybníce, ale i v moři není radno plavat daleko od břehu. Nikdo totiž přesně neví, kde se vynoří obrovský úhoř nebo lidožravý žralok. O vodních vírech, které nás pojmou do svého nitra a stáhnou pod hladinu, nemluvě!

7) Flek na zadku

Tohle trauma dobře znají všechny ženy v plodném věku. Trauma z trapného fleku na zadku nebo šňůrky od tamponu, která vykukuje z plavek, je všeobjímající! Kamarádky se tak na pláži i u rybníka donekonečna otravují otázkami, zda je všechno v pořádku!

8) Cizinci a únosy

Zvlášť hraniční přejezdy, letiště a přímořská letoviska jsou plná zločinců, kteří čekají na každou českou holku, aby ji unesli, naučili na drogy a prodali do otroctví!

9) Vosy

Když jíme meloun, zmrzlinu, jahody nebo cokoliv sladkého, neustále riskujeme, že sníme vosu. A i když jsme si každé sousto šestadevadesátkrát prohlédli, ona tam určitě byla! A když nás štípne sršeň, umřeme!

10) Ručník a zloději

Do vody nesmíme chodit všichni najednou, vždycky někdo musí zůstat na ručníku! Mohlo by se totiž stát, že nám někdo ukradne osušku s poníkem, paštiku a slunečník!

Související články

Další články