Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

10 andílků z Česka, po kterých se slehla zem: Zdrcené rodiny zažijí smutné Vánoce

10 andílků z Česka, po kterých se slehla zem: Zdrcené rodiny zažijí smutné Vánoce
Zdroj: Extra.cz/Policie ČR
+ Dalších 6 fotografií
Pátrání
Říká se, že Vánoce jsou časem, kdy má být rodina spolu. Ne všichni ale mají takové štěstí. Podívejte se na 10 případů zmizelých dětí, které se doposud nepodařilo najít. Před lety se po nich slehla zem a od té doby rodiny doufají, že své milované děti ještě někdy spatří. To se ale každým rokem stává stále méně pravděpodobným.

Rozdílné příčiny, ale stejný osud. Některé české děti se pohřešují už desítky let, jiné se ztratily teprve před nedávnem. Všechny ale mají společného jmenovatele: naděje umírá poslední a vzdát se by byla ohromná chyba. Nakonec Vánoce mají být časem zázraků a v ty dotyční rodiče nepochybně doufají.

V redakci eXtra.cz jsme přesvědčeni o tom, že opakování je nejenom matka moudrosti, ale i obrovský pomocník. Vybrali jsme desítku pohřešovaných osob, které se ztratily jako děti. Většina z nich navíc ještě dětmi stále je.

Policisté už hledají jen tělo

Snad nejživějším případem z těch dlouhodobých je zmizení dvanáctileté Míši Muzikářové Bez jediné stopy se ztratila 11. ledna 2017. Policejní vyšetřování vedlo k bývalému příteli její matky Otakarovi S., který však spáchal sebevraždu. Pátrání bylo zastaveno, ale Míšina babička stále věří, že milovaná vnučka někde žije. Kriminalisté ale mimo záznamy kamer přiznávají, že už hledají zřejmě jen tělo.

Českem otřáslo také zmizení teprve šestileté Valerie Kvasničkové z pražského Žižkova. Kriminalisté nedávají moc šancí tomu, že Valerie ještě žije. V podezření z otřesného činu se ocitla její babička. Podrobnosti o šokujícím případu najdete tady.

Únoscem mohou být i rodiče

Často se rovněž stává, že je dítě uneseno jedním z rodičů. S ním pak žije v zahraničí a většinou se už zpátky nevrátí. Děje se to především v rodinách, kde jeden z partnerů je cizinec. Pro matku nebo otce z Česka je pak nesmírně obtížné se s milovaným potomkem znovu setkat.

V galerii najdete desítku pohřešovaných dětí. Pokud byste o některém z nich měli jakékoliv informace, neváhejte se obrátit na linku 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy