Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

1. projekt, který můžete podpořit: V Domově sv. Zdislavy chtějí vybudovat dětské hřiště

Nezřídka se stává, že matka s dětmi je nucena obrátit se na pomoc azylového domu z důvodu tíživé ekonomické a bytové situace. Maminky s dětmi pak mohou být v Domově sv. Zdislavy, který spadá pod Farní charitu Aš, ubytované na různě dlouhou dobu, zpravidla nepřevyšující jeden rok. Proto vidí v Domově potřebu vytvoření příznivého prostředí pro výchovu takto znevýhodněných dětí. Pokud by Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni vyhrál v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme”, financoval by z příspěvku dětské hřiště.

„Projekt jsme zaměřili na zvelebení prostor zahrady, která se nachází přímo u domova. V současné době zde ale nemáme potřebné zázemí, a tak bychom rádi na zahradě vybudovali dětské hřiště“, uvádí k projektu Alena Patejdlová z Domova sv. Zdislavy, který pečuje o matky s dětmi v tísni. „Naším cílem je zvelebit prostory krásné zahrady. Za získané finanční prostředky pořídíme houpačku a kolotoč. Přejeme si, aby se u nás děti cítily dobře,“ dodává Patejdlová.

Základem pomoci ze strany Domova je nabídka dočasného ubytování, pomoc při zajištění stravy, pomoc při uplatňování práv, oprávněních zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, poskytnutí či zprostředkování základního poradenství.

Matkám s dětmi a těhotným ženám sociálně vyloučeným nebo ohroženým sociálním vyloučením je nabídnuta příležitost a možnost, která jim pomáhá plně se zapojit do ekonomického, sociálního a kulturního života společnosti a žít způsobem, který je ve společnosti považován za běžný.

Projekt "Vy rozhodujete, my pomáháme

Do půlky července, přesněji do 14. 7., a hlasování samotné je jednoduché. Funguje to tak, že za každý nákup dostanete na pokladně žeton. S ním zajdete k vystaveným hlasovacím místům, kde se dozvíte více o projektech, a hlavně můžete dát hlasu tomu, který se vám líbí nejvíc.

Je třeba připomenout, že vyhrává každý. Do pátého ročníku programu se během května přihlásilo přes 500 projektů, z nichž bylo vybráno 270 těch, které Tesco společně se zákazníky podpoří. Vítězové hlasování v každé z lokalit obdrží od Tesco finanční podporu 30 000 Kč na realizaci, projekty na druhém místě 16 000 Kč a na třetím 10 000 Kč. 

Související články

Další články