Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

"Vím, že se táta dívá." Jaromír Jágr dojemnou řečí při přebírání ocenění rozplakal Pittsburgh

Jaromír Jágr na ceremonii.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
ocenění

Jaromír Jágr se dočkal jako jeden z mála českých hráčů NHL velké pocty. Klub Pittsburgh Penguins, se kterým dvakrát získal Stanley Cup, ho ocenil za jeho působení slavnostním ceremoniálem, ve kterém jeho bývalý dres s číslem 68 symbolicky vystoupal na vrchol PPG Paints Areny a vyřadil ho tak navždy. Jágr prožil emotivní večer po boku svojí maminky, která měla slzy v očích. „Vím, že se dívá. Měl ve všem pravdu,“ uvedl pak směrem ke svému již zemřelému otci. 

Emotivní vystoupení provázelo slavnostní vyřazení dresu Jaromíra Jágra s číslem 68 v PPG Paints Areně, kde hrají Pittsburgh Penguins. Klub se takto Jágrovi odvděčil za léta, kdy Jágr za "Tučňáky" hrál, přičemž s nimi dvakrát získal Stanleyův pohár a ve městě je vnímán jako legenda.

Nejen mamince vehnal slzy do očí

Jágrovu ocenění před plnou arénou přihlížela jeho maminka, kterou objal a která měla slzy v očích. Samotnému se mu pak zadrhnul hlas, když se podíval do nebe směrem k zesnulému otci. „Vím, že se dívá. Měl ve všem pravdu,“ řekl Jágr, čímž se postaral o nejsilnější moment celého večera.

"Na dlouhý statusy nejsem. Díky všem. Nejvíc rodičům. Táta u toho být nemohl, ale vím určitě, že se dívá z nebe. Nikdy nehrál hokej, ale vše co mi řekl, byla pravda. Díky tati. Máma se přestěhovala do Ameriky, když mi bylo 19. Byla tu se mnou 10 let. Bez tebe bych to nikdy nezvládl. Díky mami," napsal pak Jágr k videu z uvedeného momentu na Instagramu.


Libor Bouček: Všichni z Česka museli pocítit pýchu

„Myslím si, že jsme viděli jeden z nejlepších veřejných projevů jakéhokoliv Čecha v angličtině všech dob. Nebojím se takhle charakterizovat. Suverénní, strašně vtipný,“ okomentoval Jágrův výstup pro iSport.cz moderátor Libor Bouček, který obřad sám sledoval ve skyboxu, v němž byli Jágrovi nejbližší a kamarádi.

„Myslím si, že každý, kdo je z Česka, musel pocítit obrovskou pýchu, že i z naší skromný země může člověk vystřelit k takovým výšinám. Neuvěřitelné,“ dodal Bouček.

Vrcholem večera pak bylo, když Jágr naskočil na led na rozcvičku. Na led nastoupil jako poslední, ve stylu jeho dávného rituálu. Fanoušci na tribunách během toho šíleli. S jeho slavným hárem se navíc proháněli po ledě i ostatní. Všichni měli číslo 68.

Na záběrech, které předcházely velkolepé show, je potom vidět, jak Jágr spoluhráčům v čele se slavným Mariem Lemieuxem říká: „Chlapi, jsem nervózní.“ Přímo Lemieuxovi pak říká: „Nemám strach, že budu brečet. Ale že to zapomenu. Kdyžtak mě zachráníš, jo?“

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy