Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

"Ohnul bych tě přes umyvadlo a už by to jelo." Kadetky popsaly otřesnou zkušenost s trenérem

"Ohnul bych tě přes umyvadlo a už by to jelo." Kadetky popsaly otřesnou zkušenost s trenérem
Zdroj: Pixabay.com
sexuální zneužívání

Trenér české reprezentace kadetek ve stolním tenise má co vysvětlovat. Policie ho koncem května obvinila z pohlavního zneužití, za což mu hrozí až deset let za mřížemi. Některé z obětí nyní popsaly své zkušenosti.

Ve stínu kauzy bývalého poslance Dominika Feriho (24) zůstala neméně závažná obvinění vůči trenérovi reprezentace kadetek stolního tenisu. Dívky teď přestaly mlčet a rozpovídaly se o své hrozivé zkušenosti.

Výhrůžky i oplzlé řeči

„Měly jsme z něj strach. Často vyhrožoval, že nás z reprezentace vyloučí, a do toho měl strašné kecy a sexuálně laděné narážky,“ popsala serveru Seznam Zprávy svou zkušenost čtrnáctiletá Karolína (jméno je smyšlené z důvodu zachování anonymity). Podle ní děvčatům v umývárně řekl, že by je "ohnul přes umyvadlo a už by to jelo".

Nezletilou Lenku měl zase masírovat, přičemž si měla sundat podprsenku. Pro dospívající dívky bylo těžké se proti chování trenéra s iniciálami M. L. ozvat, jelikož ho měly za autoritu, které se "neodmlouvá". Zarážející také je, že podle vyjádření dívek vedení České asociace stolního tenisu situaci až donedávna nijak neřešilo.

Případ od loňského podzimu vyšetřuje policie, na konci května pak byl M. L. obviněn z pohlavního zneužití. Za to může skončit ve vězení až na deset let. Samotný M. L. s obviněními nesouhlasí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy