Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

"Cuketový skandál" kuchařky Kamu: Fotky jsem neukradla, ale koupila. Teď budu blokovat, vzkázala

Kamu o fotkách: Nic jsem neukradla. Teď budu blokovat, vzkázala
Zdroj: Instagram chefkamu
+ Dalších 11 fotografií
Kauza Kamu

Kuchařka Kamu (31) má jasno. Nemá se za co omlouvat, naopak! Bude blokovat všechny, kdo jí zanechali nenávistný komentář. Kamila Rundusová tak reaguje na kauzu, během níž připojila cizí fotku k receptu, jenž sdílela na Instagramu.

Kamu fotky neukradla, má na ně licenci

Kuchařka Kamila Rundusová (31), známá pod přezdívkou Kamu, se konečně vyjádřila ke své poslední kauze. Lidem se nelíbilo, že k receptu na cuketové rolky, který sdílela na Instagramu, připojila cizí fotku. Kamu navíc nikde neuvedla autora fotky ani to, že by se mělo jednat pouze o ilustrační snímek. Vzbudila tím ve fanoušcích mnoho otázek a samozřejmě i nedůvěry. Kolik fotek si už takhle nenápadně přivlastnila? Lidé se ptají. A někteří z nich se dokonce začali obávat, jestli jsou fotky a recepty v kuchařkách Kamu skutečně její.


"Tohle je velký přešlap. Jakožto taky kuchařskej nadšenec jiným kuchařům recepty a fotky nekritizuju. Ale tohle není vaše fotka ani recept, tak můžu. Nechápu, proč jste to prostě neuvařila a nevyfotila? Nikdo neříká, že se kuchaři neinspirují jinými kuchaři, ale stačí jen vyměnit například koření za jiné nebo jinak zaimprovizovat. Ale použít fotku ze Stocku - to mi přijde fakt smutný. To si člověk říká, kolik fotografií vašich receptů je skutečně vašich…? Lidé nemají rádi, když je někdo vosrává," bombardovali šéfkuchařku v komentářích fanoušci.

Nenávistné komentáře bude blokovat

To už vzal ale do ruky Kamilin telefon její partner Robí a začal točit obhajobu na storíčka. "Kamilka to dělá pro vás," pokusil se vysvětlit. Jeho slova ale vyzněla spíš tak, že přestože je Kamila kuchařka a influencerka a Instagram je jednou z částí jejího příjmu, lidé by vlastně měli být rádi za to, že nějaký recept sdílela. Podle něj si fotku jednoduše zakoupili z fotobanky, mají na ni licenci a tím pádem si s ní můžou dělat, co uznají za vhodné. Jenže nebylo by fér uvést, že fotka není vlastní?

"Když si kupujeme nějaké věci, tak to kupujeme od umělců a nikde nic neuvádíš," vyjádřila se později na stories Kamu, která k celé kauze natočila i separátní video. Jenže fotka z fotobanky vypadá, jako kdyby pokrm Kamu uvařila. Uvést, že se jedná o ilustrační foto, ji prý nenapadlo. "Budu to dělat dál," rozhodla s tím, že se nemá za co omlouvat. Kuchařka navíc uvedla, že je za kauzu vlastně ráda, protože na jejím instagramovém profilu teď může proběhnout velká čistka. Kamila bude na svých sociálních sítích blokovat všechny, kdo zanechali nenávistný komentář anebo nějaký z nich lajkli. "Když vám někdo vleze na zahradu a začne na vás pořvávat, taky ho z ní vyhodíte," vysvětlila Kamila a dodala, že není v jejích silách fotit fotky ke každému ze svých receptů, a proto ve fotobance vybrala ten, který byl její přípravě cukety nejpodobnější.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy