Byl to celkem obyčejný pejsek z lasvegaského útulku, kterého si domů přivedli manželé Bryce a Jennifer Hendersonovi. Ale dvouletý pes obyčejně jenom vypadal. Jennifer tvrdí, že ji vždy překvapoval svou inteligencí, až se mu jednoho dne rozhodla podstrčit plátno a štětec.

Arbor si s tím nevěděl rady jenom chvíli, s poctivým tréninkem ho Jennifer naučila vzít štětec do tlamy a máčet do barev a zbytek už nechala na jeho fantazii. Arbor začal sám od sebe malovat své abstraktní obrazy a o tom, že má úspěch, svědčí i to, že lidé je nadšeně kupují.

Zázračný zvířecí umělec stvoří průměrně jeden obraz měsíčně. Ten se obvykle prodává okolo deseti tisíc, ale sto procent výdělku jde na dobré účely. Majitelé Arbora na jeho schopnosti nevydělávají, všechno padne na útulek, odkud si psa přivedli, a na jinou zvířecí pomoc.

Že psí malování není žádný trik, se mohli přesvědčit i obyvatelé Las Vegas, když manželé Hendersonovi nechali Arbora naživo malovat před hojně navštěvovaným hotelem Bellagio. Namalovat jeden kousek mu zabere asi 15 minut a obrazy se pak prodávají třeba na eBay ve formě aukce. A protože jde o dobrou věc, lidé neváhají sáhnout hlouběji do kapsy.