Druhý zápas na hokejovém šampionátu se nevyvedl: Švédi Čechy vytrestali čtyřmi góly v řadě

Švédové se radují ze vstřelené branky.
Zdroj: Profimedia
mistrovství světa

Čeští hokejisté vstoupili do druhého zápasu na světovém hokejovém šampionátu se Švédy vstřelenou brankou. Následně se však vývoj zápasu otočil a svěřenci trenéra Kariho Jalonena se dostali pod silný tlak. Výsledek 3:5 není pro náš tým zrovna uspokojivý.

Po úspěšném duelu s Velkou Británií se česká hokejová mašina zadrhla. Ve druhém zápase na světovém šampionátu jsme narazili na propracovaný švédský hokej, který se českému týmu překonat nepodařilo.

Čtyři góly za sebou

V úvodu to přitom vypadalo nadějně, když v šesté minutě český tým střelou Davida Krejčího ujal vedení zápasu. Jenže si nechal vzít iniciativu a ve druhé třetině se svěřenci trenéra Kariho Jalonena naopak dostali pod silný tlak. Celkem čtyřikrát za sebou jsme tak mohli vidět gól v naší bráně a dokonce došlo k výměně brankáře hned dvakrát za sebou.

V závěru sice vstřelili góly Tomáš Kundrátek a Matěj Blümel, na vyrovnání už však český tým neměl dost sil. Zápas Česko - Švédsko tak skončil výsledkem 3:5 a kouč Jalonen má do dalších utkání o čem přemýšlet.