Enya se narodila jako páté dítě do irské muzikantské rodiny. Nakonec měla v hudebním světě ze všech sourozenců největší úspěch. Díky spolupráci s britskou televizí BBC si ji vyhlédl producent Rob Dickins. Ten byl znám svojí dravostí a trvalo pouhý rok, než Enya dosáhla velkého úspěchu.

Její písně atakovaly žebříčky hitparád a z Enyi se stal fenomén. Dnes už tomu sice tak není, ale i tak zpěvačka pořád vydělává nejvíc v britském i irském hudebním průmyslu. A jak se rozhodla své jmění utratit?

Enya si zamilovala hrad na jihu Dublinu s výhledem na moře. Ten si koupila a kromě personálu tam má jedinou společnost – kočky! Už dříve si Enya stěžovala na povrchnost a intriky ve světě šoubyznysu. Nechce s tím mít nic společného a vždycky jí vadilo, když se lidé více zajímali o ni než o její hudbu. Takový život v soukromí je jejím splněným snem.

Hrad koupila už v roce 1997 v přepočtu za 90 milionů korun, což znamená, že už skoro 20 let bydlí sama. Pokud nepočítáme čtyřnohé kamarády. V jejím životě není ani žádný muž. Což může mít spojitost s legendou, která se váže k jejímu jménu. To vybral její dědeček. Enya není anglické jméno, ale gaelské. Tedy pocházející z irské keltštiny.

„V irské mytologii je známá bohyně Enya. Neměla se provdat, protože jí osudem bylo dáno, že její manžel jednoho dne zabije jejího otce. Ten, aby tomu zabránil, ji raději poslal na vzdálený ostrov, do míst mého narození. Ale ona se tam zamilovala a nakonec se stejně provdala. A událo se to, co bylo předpovězeno,“ vysvětlila zpěvačka historii svého jména. Že by se opravdu pořád bála takové kletby?