Je vám kolem třiceti, možná i o něco víc, a jste nejen bezdětná a svobodná, ale dokonce i bez partnera či milence. Nejste sama, doba je teď prostě taková. Kde je chyba?

1. Jste příliš náročná

Máte svoje léta, víte, co chcete a co ne. Jste zkušená a můžete porovnávat. Do dalšího vztahu jste schopná jít jen v případě, že partner bude splňovat veškerá kritéria. Což se nestane, to si pojďme říct na rovinu.

2. Jste zvyklá žít sama

Máte svůj život, který vám vlastně vyhovuje. Sem tam na vás padne deprese, to když přijdete večer z práce domů a nemáte do čeho píchnout. Nebo když sledujete nějakou romanťárnu a uvědomíte si, že jste lidské teplo nepocítila už několik měsíců. Ale představa, že se někomu přizpůsobujete, že někomu perete prádlo, že pro někoho vaříte, že někomu oznamujete, kde jste a s kým – to vás děsí.

3. Jste zklamaná a bojíte se

Rozbila jste si pusinku v minulém vztahu a bojíte se, že by se historie mohla opakovat. A mohla. Ženy mají obrovský dar nevědomky přitahovat stále ty samé typy. Tím se dostávají do začarovaného kruhu.

4. Nemáte čas

A není to výmluva. Prostě pracujete od rána do večera a když přijdete domů, jste ráda, že si zvládnete vyčistit zuby a zalehnout do postele. Kdy a kde se můžete s někým seznámit? A když už se seznámíte, kdy se hodláte s panem Božským vídat? O polední pauze?

5. Jste lehčí typ

Vyhovuje vám střídat partnery a nezávazný sex. Dvě noci se stejným frajerem? Nuda.

6. Jste neskousnutelná

Dalším důvodem může být, že vás prostě jen tak nějaký chlap nesnese. Možná moc mluvíte, možná nemáte svůj názor, možná máte moc názorů, možná se moc líčíte, nebo málo, možná by nebylo od věci se zeptat svých kamarádů-mužů, co si o vás myslí a jestli náhodou něco neděláte špatně.

7. Jste jelito v posteli

Pro dlouhodobý vztah naprosto zásadní problém. Ze začátku se svým milým stavíte zásadně na sexu, na sexuální přitažlivosti, na chemii. Základní stavební kámen by měl být pevný, aby vztah vydržel. Pokud neumíte pích souložit, máte to dost blbý.

8. Nepotkala jste HO

No anebo je tady jiná možnost. Prostě jste ho ještě nepotkala. Nebyla jste ve správný čas na správném místě. To se stává. Vyděržaj, pioněr!