Pat Stearman věděla už přes dvacet let, že její váha není úplně v pořádku. Na pravidelných prohlídkách se jí snažili domluvit také doktoři, když viděli, jakých alarmujících hodnot dosahuje hladina jejího cholesterolu a krevního tlaku. Ani lékařské autority, ani vlastní sebeúcta však jednašedesátiletou ženu nepřesvědčily, aby se vzdala svých oblíbených hranolek, pizz a nanuků a radikálně překopala životní styl.

„Měla jsem kamarády, kteří byli ještě objemnější. Nikdy jsem si nepřipadala jako ta divná,“ nastiňuje Britka prostředí, z něhož pocházela a které rozhodně nebylo nijak motivující.

Ke změně ji nakonec dokopala pouhá fotka!

Snímek byl pořízen po muzikálu Shrek, jehož je Stearman velkým fanouškem a v té době na něm byla už posedmé. Po show zašla do zákulisí, kde se nechala vyfotit s představitelem hlavní role, hercem Deanem Chisnallem. A Pat byla pořádně šokovaná.

„Dean musel mít obrovský tlustý oblek, aby mohl hrát Shreka. Já ne, ale stále jsem měla stejnou velikost jako on! Nemohla jsem uvěřit, že jsem se dostala až do takového bodu. Tak moc jsem ze sebe byla zklamaná,“ komentuje své pocity po zhlédnutí osudné fotografie. Na výšku metr šedesát měla v té době přes sto kilo!

Rozhodla se tedy, že se už konečně naplno pustí do hubnoucího procesu. Začala navštěvovat podpůrnou skupinu, která jí pomohla s úpravou jídelníčku. Po třech letech výsledek skutečně stojí za to a Stearman je lehčí o třicet kilo. Dotáhnout by to však chtěla až na 63 kg.

Držíme pěsti!