Claire Tickle (38) si před deseti lety všimla, že jí začaly extrémně růst nohy. Doktoři jí dlouho tvrdili, že je jen tlustá a potřebuje zhubnout. Claire se dostala do fáze, kdy její nohy váží 63 kilogramů.

Žena šla k praktickému lékaři poprvé ve svých šestnácti letech, kdy se jí zdálo, že s nohama není něco v pořádku. Podruhé přišla za několik let, ale dozvěděla se, že je jen tlustá a potřebuje zhubnout. Až v dvaatřiceti jí lékaři konečně diagnostikovali lipedém, stav, který působí, že se člověku začnou zvětšovat nohy, stehna, hýždě a ruce, protože se začíná hromadit velké množství lymfy ve tkáni mimo buňky. Vzhledem k tomu, že se to nedá léčit, má Claire problémy při chůzi a kroky jí způsobují obrovskou bolest, nehledě na to, že to nevypadá dobře esteticky.

„Od chvíle, kdy vstanu, do doby, než se dostanu do postele, mám obrovské bolesti. Trpím i ve spánku,“ řekla Tickle při rozhovoru pro ITV. Žena doufá, že jí nová metoda léčby pomůže zbavit se problémů, které s jejím onemocněním souvisí.