Claire Shepherd se ucházela o místo prodavačky. Po telefonickém pohovoru byla přijata a do mailové schránky jí následně přišly další instrukce včetně požadavků na uniformu zaměstnanců. A tady přišel zádrhel. Podle firemního dress code měla žena mít všechna svá tetování zakrytá. Claire měla ale velkou kérku na ruce.

V naději, že se jedná jenom o starší nařízení a v tomto ohledu ji dnes už nikdo diskriminovat nebude, napsala firmě. Jaké však bylo její zděšení, když jí společnost Dee Set, kde měla pracovat, do půl hodiny odepsala, že kvůli tetování ji nebude moci přijmout.

Sedmadvacetiletá Britka o celém incidentu následně napsala na svém Facebooku. Ve statusu mimo jiné píše: „Mám šest roků praxe na vedoucích pozicích a moje tetování nikdy nebyla problémem. Díky svým schopnostem a flexibilitě jsem se na to místo perfektně hodila. Jsem šokovaná, že lidé jsou stále diskriminovaní kvůli viditelnému tetování. Myslela jsem si, že tohle se už neděje. Jsem naprosto znechucená.“

Poté, co se její status stal virálem, si společnost své rozhodnutí rozmyslela a Claire dala na vědomí, že ji bere zpět. Ta jejich nabídku ale samozřejmě zamítla a místo toho vzala práci v jiném obchodním řetězci.