Sonia už byla v márnici, a když ji chtěli zastrčit do mrazáku, najednou se vzbudila. Všichni byli v šoku. K zmrtvýchvstání došlo v britském Ashingtonu. Sonia říká, že se jí zjevil její mrtvý manžel. "Nepamatuji si nic kromě zjevení zesnulého manžela,“ řekla Sonia.

"Jediná věc, kterou si pamatuji, je můj zesnulý manžel, který přišel ke mně a říkal: To ještě není tvůj čas, Sonio, vrať se zpět k dětem.“ Její manžel zemřel v roce 2004 na infarkt, bylo mu tehdy jenom 37 let.

Sonia to popisuje jako obrovský zázrak. Každý den si říká, jak je neuvěřitelné, že je pořád na světě. „Nic neberu jako samozřejmost,“ řekla Sonia. Když byla v práci, začalo ji najednou bolet na hrudi a pak se zhroutila.

Kolegové ihned zavolali záchranku. Ta byla na místě do pár minut. Tomu, že se žena zase probudila, nemůže uvěřit ani záchranář Stephen, který byl na místě. "Mám mnoho let zkušeností, ale ještě nikdy jsem neviděl, aby se někdo probudil po tak dlouhé době. Je to neuvěřitelné,“ ře­kl.

Podle ženy jde o velký zázrak, je ráda, že viděla manžela, a také je velmi šťastná, že je stále naživu. Celý zážitek s manželem popisuje jako velmi příjemný a uklidňující.