Doba je těžká, a lidé si proto vymýšlejí různé způsoby, jak přijít k nějaké koruně navíc. Mary Bennett (29) z americké Georgie trumfla svou vynalézavostí nejednoho koumáka. Rozhodla se totiž, že bude těžit ze své rakoviny. Kterou tedy ve skutečnosti neměla, abychom byli přesní. V přepočtu na naši měnu si tak na dárcovských příspěvcích přišla na neuvěřitelných 620 tisíc korun!

O údajné rakovině Bennett poprvé na svém Facebooku informovala v roce 2013. Nijak se s tím nepárala a rovnou si diagnostikovala rakovinu vaječníků ve čtvrtém stádiu. Následně si napsala seznam věcí, které by před smrtí ještě chtěla stihnout. Dobrovolníci jí mohli posílat peněžní příspěvky, a tak jí umožnit, aby si ještě stihla zaletět horkovzdušným balonem nebo se potápět. Jeden člověk jí dokonce zaplatil v naší méně skoro sto tisíc na dlouhou cestu za léčbou.

„Jenom jsem vám všem chtěla poděkovat! Tolik si vážím vašeho dárcovství. Procházet si rakovinou je těžké v jakémkoliv věku. V mých sedmadvaceti mě to ale jednoznačně udělalo moudřejší a pokornější,“ napsala si na svém profilu.

Do této doby bychom ženu mohli považovat prostě za chladnokrevnou podvodnici. Nejhorší ovšem je, že oklamala i své příbuzné, kteří si tak kvůli ní prošli opravdu těžkými chvílemi. „Její příbuzní z toho byli opravdu hodně špatní. Vozili ji k lékaři, ale už jim nedovolila, aby s ní chodili i dovnitř. Dotáhla to až do úplného extrému,“ říká zástupce policie v okrese Forsyth County Epifanio Rodriguez.

Američanka je nyní obviněná z okrádání druhých a falšování dopisů z nemocnice. Škoda, že si žena ani neuvědomovala, že její případ může akorát odradit další možné dárce. A tam venku je přitom hromada lidí, kteří pomoc opravdu potřebují.