Neměla ráda svoje tělo a nemohla se na sebe ani dívat do zrcadla. Věděla, že je obézní a musí s tím něco dělat, neměla ale dostatek vůle a motivace. Milovala totiž sladké a ládovala se od rána do večera. Ostatním říkala, že hubnout nemůže, protože má zdravotní problémy. Jenže tyhle výmluvy se občas nevyplácí. Došlo to tak daleko, že vážila neuvěřitelných 120 kilogramů.

Několikrát denně si dopřávala sladké a k tomu se cpala ještě velkými porcemi normálního jídla. Ráda si udělala palačinky, lívance, ale neodolala ani chipsům nebo fast foodu.

„Vůbec mi nedocházelo, jak jsem na jídle závislá. Přitom jsem se ale nenáviděla za to, jak strašně vypadám,“ řekla Vanessa. To, že vypadá opravdu odpudivě, si prý uvědomila právě ve fast foodu, kdy si objednávala jídlo a smáli se jí nějací chlapci. Říkali, že je tak tlustá, že by do konce života nemusela jíst. A to se Vanessy samozřejmě dotklo.

Navíc špatný životní styl a vysoká váha Vanesse přidávaly roky. Nevypadala tak na svůj věk, ale mnohem starší. Většina lidí jí hádala kolem padesátky. Vanessa jedla i ze stresu, její manžel totiž onemocněl velmi vážnou nemocí. Postihla ho Hodgkinova choroba, tedy rakovina lymfatických žláz. Vše se motalo kolem něj, aby se uzdravil, a Vanessa tak nedbala na sebe a nesoustředila se na to, co a kdy jí.

Jeho nemoc jí otevřela oči. Zjistila, že si už svůj život nechce ničit a měla by se sebou začít něco dělat. Nebo bude mít také rakovinu. Jenže nevěděla, jak na to. Tak se přihlásila do organizace, která pomáhá lidem hubnout, aby jí pomohli. Odborníci jí pomohli s jídelníčkem a pohybem. Srovnala se i psychicky a opravdu shodila, cesta to ale byla velmi těžká. Nakonec se jí podařilo váhu snížit na 70 kilogramů a byl z ní najednou úplně jiný člověk.

Po tom, co Vanessa zhubla, řekla jí její dcera, že už aspoň vypadá jako její matka. Na starých fotografiích totiž měla obličej spíše jako nějaká babička. Vanessa je šťastná, že se konečně cítí dobře, vypadá mladší a její děti se už za ni nemusí stydět. Dokonce se na sebe i podívá do zrcadla!