Americká fotografka Deneen Bryan se snaží se smrtí své předčasně narozené dcery vyrovnat po svém. Její holčička, která v roce 1998 přišla na svět příliš brzy, zemřela po šesti měsících na klinice Mayo v Minnesotě a Deneen se rozhodla pro svou novou životní roli poté, co jí přišly fotky dcerky z nemocnice.

Přestěhovala se do Irska a založila nadaci Capturing Hopes, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí. Deneen pro ně fotí jejich děti v inkubátorech a zachytává každý pokrok těchto maličkých tvorečků.

Její služba je mezi rodiči hodně oblíbená, Deneen ale ví, že někteří si fotky u ní objednají i proto, aby měli památku. Ne na předčasný porod, ale na samotné dítě.

„Občas prostě víte, že miminko nemá šanci, a vědí to i rodiče, pak je ta práce pro mě nejtěžší. Mívám s sebou v nemocnici i svoje asistenty, jsou už zvyklí na ledasco, ale často u nich taky vidím slzy. To je pak nejsmutnější, když jedu fotit miminko a vím, že je to naposledy, co ho vidím,“ říká k tomu fotografka, která sama moc dobře ví, o čem mluví.