Jistě si pamatujete na film Kolja a na fingovanou placenou svatbu, za niž se tehdy solily velké peníze. S takovými podvodnými sňatky se úřednice a matrikářky setkávají dodnes a Evropská unie nyní vydala příručku, jak poznat, že plánový sňatek by měly nahlásit.

Dělají se kolem toho ohromné cavyky, aby to zůstalo v utajení, a tím se nedostala podvodníkům, kteří chtějí získat občanství země, možnost připravit se právě na to, že matrikářka namísto uzavření sňatku zavolá cizineckou policii.

Mezi typické znaky podle příručky patří to, že oba snoubenci nemají zájem učit se řeč toho druhého nebo si dokonce vůbec nerozumí, neznají základní informace o svém snoubenci, rozcházejí se ve výpovědi, jak se vzájemně poznali nebo dokonce neznají hosty na své vlastní svatbě.

Za svatby s cílem získat občanství v tomto případě tedy v Evropě se platí vysoké částky a někdy i nevěsta nebo ženich, kteří na poslední chvíli z podvodného sňatku couvnou, čelí výhrůžkám zprostředkovatelů. Právě proto mají úředníci, kteří mají tohle na starosti, postupovat podle příručky a hledět na výše jmenované znaky, ale jsou tam popsány tak průhledné věci, že je musí logicky poznat každý!

Pokud se tak totiž nedělo doposud, není to zrovna dobrá vizitka pro imigrační úředníky.