Na 900 let starém zámku Skipton v Yorkshiru zřejmě straší. Když ho navštívil Mark Whitaker (34) se svojí těhotnou partnerkou Amandou Ledgar, netušili, že na něj nezapomenou do konce svého života. Chtěli si udělat pár fotek na památku a zámek si prohlédnout. Doma se ale na snímky podívali a zůstali v šoku. Byla na nich záhadná neznámá postava.

Byla vysoká asi 90 centimetrů a vypadala jako malá dívka v dobových šatech a s kloboukem na hlavě. Tento přízrak obcházel zámek, jako by tam předtím žil. Dítěti ale nejdou vidět ani paže, ani krk.

„Když jsem tu fotografii viděl, proběhl mi mráz po zádech. Dokud jsem snímky nedal do svého počítače, ten přízrak jsem neviděl,“ řekl Mark. „Myslím si, že je to duch holčičky z doby před dvěma nebo třemi sty lety, podle toho, co má na sobě,“ myslí si. Podle něj ale na fotografii není žádný fyzický tvar, žádný obličej. Jen obrys.

„Přízrak stojí vedle zdi, takže podle obrázku je tak 90 centimetrů vysoký, musí tedy jít o dítě. V té době byla vysoká míra dětské úmrtnosti,“ dodal. Obrázek vyvolal velký rozruch. Někteří dokonce Marka obvinili, že ho upravil ve Photoshopu. Ten se ale brání, že s ním vůbec neumí pracovat a nemá k němu přístup. Kdo to na fotografii je?