Zatímco zásahové jednotky a policie se sjížděly k tiskárně 50 kilometrů od Paříže, aby jednou provždy skoncovaly s bratry Kouachiovými, šokovaná metropole se přímo v centru města dostává do obležení kvůli Amedymu Coulibalimu, který přepadává židovský košer obchod ve čtvrti Porte de Vincennes.

Ten zabije čtyři rukojmí, a že není obětí víc, je i zásluha muslimského zaměstnance, který ukryl lidi do obrovského mrazáku a vypnul mrazení. Přesto tam ale lidé byli mnoho hodin jen ve třístupňové zimě.

Co se v mrazáku dělo, víme jen podle výpovědi svědků, ale nyní se objevily fotografie přímo z místa. Jsou na nich vidět rukojmí, jak naoko poklidně sedí na krabicích s potravinami, ale autor fotografie přiznává, že všichni byli vyděšení.

Jedna žena si tam začala dopisovat se svou rodinou a loučila se s nimi po textovkách, kdyby Coulibali jejich úkryt objevil. Ten naštěstí neměl o mrazáku ani ponětí.

Rukojmí vzal v košer obchodě v pátek kolem jedné hodiny odpoledne a požadoval propuštění bratří Kouachiových. Právě proto musela policie synchronizovat oba zásahy na stejnou dobu, jejich útok proti tiskárně i proti obchodu nastal v pět hodin. Všichni tři teroristé, domestikovaní Francouzi přistěhovalců třetí generace, jsou mrtví.