V Česku není vražedná hra Modrá velryba tolik rozšířená jako třeba v Rusku, kde si vyžádala již sto třicet dětských obětí. Všichni se snaží děti a mladé lidi varovat různými způsoby, aby se v žádném případě nepouštěli do této hry.

Někomu to může přijít jako hloupost, ale policie se obává, že v Česku může Modrou velrybu hrát již několik desítek dětí. V pátek odpoledne vypadl osmnáctiletý mladík z okna a na místě byl mrtvý.

Tragická událost se stala v Havířově. Zatím není jasné, proč by chlapec skákal z osmého patra. Policie prověřuje i možnost, zda nehrál právě Modrou velrybu.

,,Krátce po devatenácté hodině jsme dostali na tísňovou linku oznámení, že mladý muž, ročník 1998, vypadl z okna, z 8. patra panelového domu," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Na místo přijeli okamžitě záchranáři, kteří se snažili udělat vše proto, aby mladík přežil. Bohužel chlapec utrpěl mnohočetná zranění, která se neslučovala se životem a i přes snahu doktorů zemřel ještě před převozem do nemocnice.

Policie se bude zabývat tím, zda se jednalo o nešťastnou náhodu, sebevraždu, anebo chlapec hrál smrtící hru Modrá velryba.