Celý svět se hroutí nad zprávou o pádu ruského letounu. Katastrofu s největší pravděpodobností nikdo nepřežil. Záchranáři stále vytahují z moře trosky letadla a ostatky mrtvých těl. Aktuální počet nalezených těl je 12, k jejich identifikaci však bude nutná pitva. Do Soči se začali sjíždět pozůstalí příbuzní.

Letoun byl technicky údajně naprosto v pořádku, přesto spekulace o tom, že by se mohlo jednat o teroristický čin, byla právě bezpečnostní službou vyvrácena, uvedl ruský server kommersant.ru

Prezident Putin vyhlásil na pondělí Den státního smutku. Syrský prezident Bašár al-Asad poslal Putinovi vyjádření soustrasti nad hroznou tragédií.

Letoun zmizel z radarů zhruba 20 minut po vzletu ze Soči, kde měl mezipřistání. Podle všeho záchranáři našli trosky letadla v Černém moři, asi šest kilometrů od břehu. Některé se nacházejí v hloubce až 70 metrů.

Na palubě bylo celkem 64 členů sboru Alexandrovců včetně generálporučíka Valerije Chalilova. Kromě tří sólistů byli na palubě všichni členové sboru. Zpěvákovi Vadimu Anaňjevovi se narodilo dítě, a tak zůstal doma, kromě něj na palubě nebyli sólisté Valerij Gavva a Boris Ďjakov.

Čeští i světoví hudebníci a politici vyjadřují svůj smutek nad touto ztrátou!