Koncert se v době, kdy teroristé zaútočili, chýlil ke konci. Hala má kapacitu 1500 lidí a vystoupení skupiny Eagles of Dath Metal bylo téměř vyprodané. Teroristé šli najisto. Nevinní lidé řvali a křičeli, leželi na podlaze a zakrývali si obličej. Byli vyděšení k smrti. Hrůzostrašné okamžiky trvaly dlouhých 10 minut. Reportér Julien Pearce viděl dva teroristy, kteří vešli do haly klidní, ale odhodlaní. Následně začali z ničeho nic střílet bezhlavě do davu.

„Byli celí v černém, ale do obličeje jim vidět bylo. Jeden z nich nemohl mít víc než 25 let. Stáli v rohu té koncertní síně a stříleli na nás, jako bychom byli nějací ptáci,“ popsal Julien.

Reportér radil lidem kolem sebe, aby se schovali a dělali mrtvé. Čekal, kdy vrahům dojde munice, budou muset nabít, a společně s ostatními utekl do prázdné místnosti. Jenže ta byla bez východu. Byli v pasti! Po dalších pěti minutách teroristům znovu došlo střelivo a v ten okamžik Pearce urychleně vnikl do jiné místnosti s východem. Na cestě ven z tohoto šíleného masakru viděl dívku, kterou zasáhli dvakrát do nohy a silně krvácela. Pro dívku zavolal taxi, aby ji co nejrychleji odvezlo do nemocnice. Když se pak rozhlédl po ulici, spatřil okolo asi 25 lidí ležících na zemi. Byli pravděpodobně mrtví.

Během prvního rozhovoru pro televizní stanici CNN Julien říkal, že má uvnitř budovy ještě přátele. Ti se schovávali a komunikovali s ním přes esemesky. Ochranka měla dle něj velmi laxní přístup k tomu, jestli někdo do haly vstupuje se zbraní. Nebyly tam žádné detektory kovu a neprohledávali ani tašky. Zajímali se pouze o lístky na koncert.