Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Výjimečný Pražský maraton ve znamení USA: Vyhrál dvojnásobný olympionik Galen Rupp

Galen Rupp se dnes stal legendou Pražského maratonu.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Komentátor a zkušený moderátor Daniel Stach, který je v maratonech zvyklý na ledacos, z nenadálého šoku, že se dnešním vítězem stal vůbec poprvé v historii českých maratonů běžec bílé pleti, málem přestal mluvit.

Američan a dvojnásobný olympionik Galen Rupp se dnes stal legendou Pražského maratonu a prolomil tak nadvládu afrických běžců s časem 2:06:09. Tímto skvělým výkonem stáhl svůj osobní rekord z OH Z Ria De Janeira o 4 minuty. Jednoduché to ale jistě nebylo a náročnost závodu si na něm v cíli vybrala svou daň.

Navíc 8. května, tedy již pozítří, oslaví své narozeniny a má tak dvojnásobný důvod k radosti. Prohlásil, že chce napodobit legendárního Emila Zátopka.

Manžel olympijské vítězky Gabriely Koukalové Petr Koukal pomáhal při organizaci v cíli, kterým mělo proběhnout celkem 10 600 běžců, při čemž nejstaršímu z nich bylo 84 let. Celý den doprovázelo běžce velké vedro a díky dostatečnému přísunu minerální vody Mattoni zvládli svůj závod ve zdraví.

Výjimečný závod byl odstartován za přítomnosti pražské primátorky Adriany Krnáčové. První Čech, Jiří Homoláč, zaostal za vítězem o 14 minut, což je bohužel výsledek ne moc skvělý. Zdá se tedy, že novým světovým Emilem Zátopkem, bude opravdu Američan." Do konce závodu byla a stále ještě jsou po Praze značná dopravní omezení, která budou postupně rušena.