Zakopávání pokladu na pustém ostrově, potápění v moři nebo odpočítávání dnů zbývajících do vypršení trestu – i to jsou témata nápaditých fotografií, které s pomocí obyčejné školní tabule vytvářejí rodiče malého Serbana.

Anna Eftimie z Kalifornie začala svého syna fotit, už když mu bylo pouhých pět dní. Po nějaké době její manžel dostal skvělý nápad – navrhl, aby Serbana „zakomponovala“ do obrázku nakresleného křídou. Například na úplně prvním snímku, který tímto netradičním způsobem vznikl, můžete vidět čápa nesoucího Serbana zabaleného v dece.

Netrvalo dlouho a Anně se začali ozývat další rodiče, kteří o tyto originální fotografie také měli zájem. Někteří své dítě chtěli vidět jako amerického prezidenta, jiní jako odvážného cestovatele na dobrodružné výpravě.

„Jsem perfekcionistka a dávám si záležet i na těch nejmenších detailech, což je důležité pro finální vzhled každého obrázku. Řadu lidí už klasické dětské fotky omrzely a chtějí mít v rodinném albu i něco neobvyklého,“ říká Anna a dodává: „Co se mi na téhle práci líbí nejvíc, jsou bezprostřední reakce rodičů na hotové fotografie. Obvykle od nás odcházejí s úsměvem od ucha k uchu.“