Dnešní doba je jiná, je postavená na tom, kdo se dokáže prodat a ukázat. Kdo to umí, ten má vystaráno. Už dávno mladí lidé nehltají Michala Davida, Jiřinu Bohdalovou nebo Helenu Vondráčkovou. Na ústupu jsou i sportovní hvězdy. Doba se změnila.

Dnešním fenoménem číslo jedna jsou youtubeři.

Česká mládež kápla božskou a zjistili jsme, že se na YouTube dají vydělat opravdu pořádné peníze. Teenageři v Česku se tak vlastně rozdělili na dvě skupiny, jedna část mladých lidí videa točí a dává na internet. A ta druhá skupina? Ta na to jen čumí a pak se diví, že je na ulici nikdo nepozná a furt nemají peníze. Přitom je to šance, které se může chytnout každý, kdo udrží v ruce chytrý telefon a naučí se základy střihu.

Někdo má na youtube.com pár desítek odběratelů a přijde si na pár korun. Jsou ale hvězdy, které si za měsíc sáhnou na milion korun – psali jsme ZDE.

Youtubeři nejvíce rýžují na produktech, které propagují ve videu. Jestli to ukazují nápadně, nebo jen tak nenápadně, je vlastně jedno. Platí se za každý produkt, který se před kamerou mihne.

Výrobci a různé značky rádi zaplatí i za jídlo nebo pití, kterým se youtuber při vysílání krmí. Na to je třeba specialista FattyPillow.

Chtěli byste si vydělat 15 tisíc korun za 5 vteřin? Jde to i v Česku. Zkuste si říct třeba dvě slova – Pizza Ristorante. Jak dlouho vám to trvalo? Jasně že to tak je, platí se za všechno, co vidíte. A platí se opravdu velmi slušně.

  1. Jedna z těch, co se šance chytla, je také Stylewithme. Devatenáctiletou youtuberku vietnamského původu Míšu Nguyen sleduje na youtube.com 163 tisíc lidí. Na jejím kanálu naleznete vše od jídla po fashion, make-up až po challange. Samozřejmě vše zaplaceno. Na Míšu si kluci zálusk dělat můžou, jelikož je pořád volná a kluka dlouhou dobu neměla. Hodně ji hlídají rodiče, kteří dbají na to, aby se moc neflákala a pilně studovala. Po gymnáziu nastoupí na vysokou školu, jak je to u vietnamské komunity v Česku dobrým pravidlem.
  2. Další hvězdičkou je Týnuš Třešničková, která se věnuje hlavně módě a lifestylu. Hezká holka, vtipná videa a na kontě 142 tisíc odběratelů. Kluci, pozor, tahle sexy kočička je nyní single, nedávno se totiž rozešla s přítelem a plánuje žít v Praze. Je sice pravda, že inteligence moc nepobrala, ale hezkým obličejem některé nedostatky smaže. Občas se zdá, že před kamerou jen tak plácá, co si zrovna nakoupila. Ale nebuďme naivní. Moc dobře ví, co propagovat má a co ne. Žádný Einstein to sice není, ale peníze počítat zvládne.
  3. Nikola Čechová známá jako „Shopaholic Nicol“ patří vlastně k tomu staršímu, co na scéně najdeme. Už jí bylo 26 let, ale to jí nebrání, aby se před kamerou chovala jako dětinská blbka. K dnešnímu dni má na youtube.com 300 tisíc odběratelů. Nicol točí většinou fashion videa, ale občas sáhne i do jiného soudku. Nicol se umístila mezi 77 nejvlivnějšími Čechy na sociálních sítích, obsadila 42. místo. Je nezadaná, ale u ní to nepřekvapí. Není moc hezká a má plno práce.
  4. Carly Kirstenová neboli " Carrie Kirsten" je takzvaná zpívající youtuberka. Je jí pouhých 18 let a k dnešnímu dnu ji na youtube.com sleduje téměř 140 tisíc fanoušků. A nejlepší na ní je to, že je nezadaná. Podle hlasů z okolí si svůj klín hodně hlídá a šanci nedá každému. Pánové, to už je celkem výzva, že?
  5. Tereza Hodanová známá jako Teri Blitzen je podle některých fanoušků považována za královnu české scény. Je jí teprve 16 let a je opravdu dobrá. O čemž svědčí i to, že ji na YouTube sleduje už 370 tisíc lidí a počet odběratelů stále roste. Teri už je v téhle branži jako doma a je z ní prostě celebrita. Posílá si snapchaty s Leošem Marešem, občas se ukáže v pořadu Top Star a dělá reklamu pro Coca-Colu a jiné velké firmy.

Na jejím kanále najdete úplně všechno. Od cvičení, přes rady dívkám o líčení, fashion, vlogy… Je toho prostě hodně. Teri donedávna měl ve své posteli rapper Johny Machette. Ale láska opadla a dnes jsou z nich už jen kámoši. Teri je sice volná, ale nedoporučujeme ji na randění. Je moc mladá a absolutně netuší, co od života čeká. Když si ale uvědomíme, že je z bohaté rodiny, tak zájem o ni určitě bude!