Šestadvacetiletá Barbora Orlová z Ostravy, která dnes ráno ve žďárské střední škole zabila šestnáctiletého studenta Petra V., už má za sebou podobný čin.

Před dvěma lety v květnu totiž zaútočila na vychovatelku havířovské základní školy a jako rukojmí držela dvě malé dívky. Soud ji tehdy ale zprostil viny pro nepříčetnost, ovšem z dalšího rozhodnutí se její ústavní léčba v psychiatrické léčebně změnila na ambulantní a Orlová tak byla na svobodě.

Podle svědků se má jednat o ženu romské národnosti, ale toto není potvrzeno. Do žďárské školy přišla krást, když ji tam nachytala v šatnách studentka, které pak přispěchal na pomoc Petr V., jehož Orlová pobodala a on na následky zranění zemřel.

Orlová navíc poranila i dvě studentky a zasahujícího policistu.

Z informací serveru tisen.tv víme, že policistou byl vyjednavač, který se Orlové nabídnul jako náhradní rukojmí za jednu studentku. Poté, co si vedle Orlové vyjednavač klekl, pořezala ho pak v obličeji během svého pádu poté, co ji policisté ze zásahovky trefili taserem.

Barboru Orlovou sice zbavili za útok v Havířově viny pro nepříčetnost, ale podle výpovědi svědků tedy byla nyní příčetná až moc. Měla totiž u sebe celý arzenál nožů…