I když se s oblibou tvrdí, že kdo v sexu experimentuje, nikdy se nenudí, opak je pravdou. Lidé, kteří si ujíždějí na krkolomných polohách, často mají ze sexu mnohem méně než ti, kteří vsázejí na klasiku.

Tohle je 8 důvodů, proč nejoblíbenější polohou zůstává MISIONÁŘSKÁ!

1) Je intimní a hodí se jak pro první sex, tak pro vášnivé sdílení sexuální energie s dlouholetým partnerem.

2) Tuhle polohu praktikují ze všech živočišných druhů na celém světě pouze lidé. A právě proto se u ní tak i cítíme. Tak nějak přirozeně lidsky.

3) Ačkoliv by se mohlo zdát, že z misionářské polohy má více muž než žena, protože má všechno pod kontrolou, žena se může soustředit sama na sebe a na stimulaci svého klitorisu.

4) Pokud si chcete vyzkoušet, jestli si v posteli opravdu sedíte, vsaďte na misionáře! Tahle poloha o vašem (ne)souznění prozradí víc, než si myslíte.

5) U misionářské polohy si můžete užívat očního kontaktu a absolutního splynutí těla i duše s vaším partnerem.

6) Nejcitlivější zónou ženské vaginy je její vchod a několikacenti­metrová oblast kolem něj. Tady se nachází nejvíc nervových zakončení a sem také sexuologové umisťují legendární bod G. Z tohoto hlediska je právě misionář nejvýhodnější, protože úhel pronikajícího penisu více stimuluje oblast kolem poševního vchodu.

7) Svůj název měla údajně získat propagací této polohy křesťanskými misionáři, kteří se snažili domorodé obyvatelstvo přimět k „polidštění“ pohlavního styku tak, aby při něm žena hleděla muži do očí.

8) Tvrdí se, že tato poloha je nejlepší pro početí chtěného potomka.