Video ukazuje, že Janek Rubeš oslovuje turisty v centru Prahy blízko Orloje a ukazuje jim, že směnárna Chequepoint je špatná, podvádí turisty, a doporučuje jim si tam peníze rozhodně neměnit. Přestože tam je směnárna celá desetiletí a má úplně nesmyslný kurz, pořád funguje. Tvrdí, že firma nabízí turistům jenom 15 korun za euro, přitom oficiální kurz se pohybuje kolem 27 korun za euro. A to je opravdu velký rozdíl!

Rubeš turisty prosí, aby se před proměnou peněz na kurz nejdříve zeptali, a nabízí jim dokonce mapy, kde najdou lepší směnárny pro turisty v Praze, které je neokradou. Před směnárnou stál dvě hodiny a turistům rozdával letáky. Dokonce na místo přijela i policie, aby mu řekla, že rozdávání letáků je v rozporu se zákonem.

„Já to udělám. Udělám to. Vzhledem k tomu, že se snažím zachránit lidi před ztrátou peněz,“ říká ve videu. Prostě se nenechá odradit a poselství šíří dál.

Rubeš dostal od právního zástupce firmy Chequepoint dokumenty, které tvrdí, že firma kvůli němu přišla o stovky až tisíce korun. Dále ho varují, že by mu mohlo hrozit vězení až na dva roky.

Video končí tím, že Rubeš naléhá na diváky, aby sdíleli video. Lidé podle něj musí vědět o všech pastech na turisty. Během jednoho dne video vidělo přes 20 tisíc lidí.