Na internetu najdete šokující videa, která ukazují, jak probíhá trh s otroky v Islámském státě. Toto video nepochází přímo z IS, ale parta aktivistů chtěla ukázat, jaká zvěrstva trh s otroky přináší.

Faktem je, že trh s otroky přináší Islámskému státu také velké finanční zisky. Radikální džihádisté již dříve uveřejnili ceník otroků a otrokyň.

Nejdražší jsou malé děti. Proč? Protože je snadné je převychovat a vštípit jim ideologii Islámského státu.

Podle informací, kterými disponuje OSN, platí bojovníci IS za chlapce a dívky ve věku 1 rok až 9 let přibližně 4000 korun. Cena za dospívající dívku je potom přibližně 3 tisíce korun a za ženy ve věku nad 20 let ještě méně.

Jako první si z nabídky zajatce zdarma vybírají velitelé militantů, pak přijdou na řadu bohatí cizinci, kteří za některé otroky nabízejí i několik tisíc dolarů, a nakonec za ceníkové sazby nakupují řadoví bojovníci IS, píše portál TN.cz.

Dochází tak k potvrzení otřesné informace, že některé zajaté křesťanky a jezídky jsou přednostně prodávány bohatým arabským šejkům, kteří je využívají ve svých palácových komplexech jako sexuální otrokyně nebo služky bez jakýchkoliv lidských práv.