Video natočené v Torontu, v Kanadě zachycuje okamžik mývalí lásky. Mýval běží doprostřed silnice za svým mrtvým kamarádem, kterého srazilo auto. Objímá ho a pláče. Nedokáže pochopit, proč už jeho kamarád neběhá s ním.

Rozrušený mýval se snažil odtáhnout ho ze silnice, auta na něj ale troubí. Byl velmi rozrušený, plakal a třásl s tím druhým. Jako by se ho snažil znovu postavit na nohy a utéct. „Vozy na něj troubily, lidé křičeli, ať mýval opustí silnici. On tam ale nemohl nechat ležet svého přítele,“ řekl svědek.

Na videu bohužel konečné sbohem nejde vidět, protože kolem právě projíždělo auto. Nakonec se mýval rozloučí a najednou se ocitne na druhé straně chodníku. „Někteří lidé se snažili mývala dostat pryč z cesty, báli se, aby auto nezajelo i jeho,“ říká svědek.

Některá zvířata totiž zažívají hodně hluboké emoce, a to hlavně, když jejich nejbližší zemře. A tak je jasné, že mývala celá smrt jeho kamaráda pořádně zasáhla.

Mývalové jsou zvědavá a velmi inteligentní divoká zvířata, která jsou zároveň velmi adaptabilní a žijí v rozvinutých oblastech v blízkosti člověka. Stejně jako lidé chtějí být šťastní a usilují o jídlo a přístřeší.