Tak jsme zase jednou světoví. O našich tradicích na Mikuláše se už mluví i v zahraničí. Nejvtipnější ale na tom je to, že si cizinci myslí, že takhle Češi slaví Vánoce.

K tomuto svátku neodmyslitelně patří čerti. A zatímco dospělí z nich mají spíše legraci, děti nefalšované trauma. Místo aby se na Mikuláše, anděly a čerty těšili, několik nocí předtím už nespí, a když čerty uvidí, tak pláčou, klepou se, mají strach a hledají maminku.

Na internetu se objevilo šokující video, které ukazuje, jak děti „slaví Mikuláše“. Všechny jen brečí a mají hysterické záchvaty. Když má malý chlapec říct čertovi básničku, nemůže snad ani skoro dýchat, jak je vystresovaný. Sice ho u toho maminka hladí po hlavě, ale chlapec má očividně velký strach. Někteří rodiče berou navíc čerty jako jednu z výchovných metod.

Jenže děti do 7 let považují čerty, Mikuláše i anděly za opravdové a mají z nich velký respekt. A tak je čert, který má pytel plný uhlí a řinčí řetězy, může pěkně vyděsit. Na internetu spousta lidí tuhle podivnou českou tradici odsuzuje, ale zase se o nás jednou mluví po celém světě. Podívejte se na video a posuďte sami. Pošlete ještě někdy na vaše dítě čerta?