Hudebník Indiana Bones z Brisbane natočil jedno velmi zvláštní video. Muž plaval v oceánu s hadem a vypadal, že ho to opravdu hodně baví. „Mysleli jsme si, že se nám to zdá, ale nezdálo. Ten chlap pil v oceánu pivo a u toho si házel s hadem,“ řekl Bones.

„Bylo to neuvěřitelné,“ dodal. Muž si to podle očitých svědků hodně užíval. A vypadalo to, že to nedělá poprvé. „V jednu chvíli bylo dokonce vidět, že se s hadem líbá. Dával mu svoji pusu na tlamu, neskutečné,“ kroutil hlavou Bones.

Jenže ne každý si myslel, že je to v pořádku. Společnost pro prevenci týrání zvířat je tímto videem zděšena. Celý incident jí přijde jako odporný a znepokojující.

Had byl ochočený, a když s ním muž hodil, připlaval k němu zase zpět. Podle ochránců se chtěl ale had pouze vrátit zpátky na břeh. Majitel hada Steven Brimelow (35) v tom ale nevidí žádný problém. Had jménem Dora je prý na tyto hrátky ve vodě zvyklý. „Nikdy mě nepokousal, je to láska mého života,“ řekl muž.

Had je krajta kobercová, jež je jedovatá. Je jedním z největších a nejznámějších hadů v Austrálii. A to hlavně proto, že se chovají jako domácí mazlíčci. Steven bude mít za hrátky s hadem nejspíš hodně velký problém.