Tak tohle spojení hvězd novácké Ulice se opravdu hodně povedlo.

Jakub Štáfek, seriálový správňák Matěj Jordán, natočil ve své vlastní společnosti Funny Bunny Films spot pro společnost Transkript, s.r.o., a jejich aplikaci pro online přepis, který slouží lidem se sluchovým postižením.

Štáfek, který má coby producent a režisér za sebou cenu Žihadlo roku 2013 v kategorii TV spot za tenhle vynikající virál, obsadil do hlavní role herce Petra Stracha a také Standu Majera, který v Ulici hraje ministra rychlošípáctví, hospodského Michala, a udělal dobře, protože video, které brzy vtrhne do kin, prostě nenechá chladným nikoho, kdo se na něj podívá.

„Ve firmě, kterou máme s Jirkou Mádlem, se řídíme tím, že chceme provokovat a být kontroverzní, vymysleli jsme nadsazený spot, ve kterém ukazujeme válečný konflikt, během kterého je jeden z protagonistů zraněn a přichází o sluch. Následně umírá a celou situaci si zopakujeme znovu za přítomnosti aplikace, která mu tentokrát pomůže přežít. Celé je to nadsázka,“ říká Štáfek s tím, že spot natočili v mrazivém únorovém dni za pouhých osm hodin, což při jeho propracovanosti opravdu není moc, ostatně posuďte sami…