Ztvárnit Steva Jobse se pokoušelo už několik autorů, tentokrát je to ale poprvé, kdy je s tím spokojený i samotný Steve Wozniak, který se prolíná v podstatě celým Stevovým životem.

Steve Jobs se narodil americké vysokoškolačce a syrskému studentovi politologie, kteří ho dali krátce po porodu k adopci a vychovali jej Paul a Clara Jobsovi. Vždy, když Steve Jobs v jakémkoli slova smyslu mluvil o svých rodičích, myslel tím jeho adoptivní, které bral jako svoje vlastní.

Jednou z podmínek jeho biologických rodičů bylo, aby jejich syn šel studovat na vysokou školu. Jobsovi to dodrželi, přesto Steve z vysoké školy velmi rychle utekl. Vydržel pouze jeden semestr řádného studia, v kampusu ale zůstal a dál navštěvoval přednášky, v tomto případě však pouze ty, které si vybral.

Oženil se s Laurene Powell (tři děti). Měl také dceru z předchozího vztahu. Jeho typickým oblečením byl černý rolák St. Croix s dlouhým rukávem, modré džíny Levi’s 501 a tenisky New Balance 992.

Celý život tohoto charismatického muže, který byl posedlý designem produktů jeho společnosti, je zfilmován podle životopisného bestselleru od Waltera Isaacsona. Toho si dokonce Steve pro svůj životopis vybral po tom, co mu byla v roce 2005 diagnosti­kována rakovina slinivky břišní, na kterou také 5. října 2011 zemřel.