Pořád váháte, kam jet na dovolenou? Jestli to risknout do nějakého letoviska k moři, nebo raději vyrazit na Macháč? V Česku je samozřejmě krásně a v létě se budou teploty pohybovat až k 38 stupňům. Ale proč nevyrazit aspoň jednou za rok k moři, za sluníčkem, slanou vodou a ozónem. Nebojte se a cestujte!

1. V Česku to znáte

V České republice je určitě krásně, ale proč se nechat zastrašit teroristy a odepřít si tak zážitky spojené s cestou k moři? Letní dovolená bez moře přece není letní dovolená. Nebojte se a vycestujte do nějakého přímořského letoviska. Krásně může být jak ve Španělsku, Itálii, tak i v Chorvatsku.

2. Žádný strach

Když budete sedět doma a říkat si, že se bojíte teroristů, tak už se opravdu v dnešní době nepodíváte vůbec nikam. Kdyby člověk přemýšlel nad tím, co se mu kde může stát, neužil by si vůbec nic. Přece se nebudeme bát teroristů. Nikdo neví, co se bude dál dít, a to neznamená, že by se mělo stát něco vám u moře.

3. Zdraví

Když si vyrazíte aspoň jednou za rok k moři, určitě vám to prospěje nejenom psychicky, ale i fyzicky. Ozón a slaná voda vám udělají dobře a vyléčí vám spoustu nemocí, které vás trápí celý rok. Navíc si odpočinete, zrelaxujete se a načerpáte síly.

4. Práce

Když pojedete na dovolenou do Česka, je možné, že vás bude kontaktovat váš šéf nebo budete muset nuceně pracovat i o dovolené. Internet je přece všude, tak proč byste nemohli něco vyřídit i z Krkonoš. Když ale poletíte k moři, můžete se vymluvit na to, že nebudete mít internet a budete prostě daleko a nikdo si nedovolí vás otravovat ve vašem volnu.

5. Jazyk

V Česku potkáte tak maximálně někoho z Moravy. Ale když poletíte k moři, setkáte se s různými národnostmi. Zároveň tak máte možnost si procvičit angličtinu, němčinu nebo španělštinu a ještě se určitě něco přiučíte. Takže takové lekce cizího jazyka zdarma s válením se u moře přece nejsou tak úplně od věci, co říkáte?

6. Přátelství

Když poletíte k moři, může se také stát, že navážete nová přátelství. Budete tak mít kamarády z různých koutů světa a další rok můžete jet třeba za nimi na výlet. V Česku se vám to asi těžko stane, i když výjimečně možná také. Ale u moře v zahraničí je to tutovka.

7. Jídlo

Na dovolené v České republice budete jíst především české speciality. A co si budeme povídat, těch máme za celý rok hodně. V cizích zemích máte možnost vyzkoušet nejrůznější delikatesy a poznat nová jídla a chutě. A můžete se jimi nechat třeba inspirovat a uvařit si je potom i v Česku. Navíc většina hotelů nabízí all inclusive, takže nebudete nuceni někde vařit.