Je vidět, že v České republice žijí všímaví lidé. A ti nejvšímavější zřejmě žijí na jihu Moravy.

V Hodoníně byl spatřen na ulici černoch. Což občana Romana Sedlačíka vykolejilo natolik, že se rozhodl, že zavolá městské strážníky. Zdálo se mu, že muž by mohl být muslim.

„Aktuálně z Hodonína! Šel jsem samozřejmě za nimi a ptal jsem se urostlého černocha, co tu dělají, odkud jsou a jestli jsou muslimové. Jeho manželka se zděsila, nechápu proč, ale zároveň nechápu lidi kteří si jich nevšímají a pomalu si zvykají. Zavolal jsem městskou policii, ať je aspoň legitimují, ať máme jistotu, co k nám sem leze! Žádám všechny občany nebuďte připosraní, využijte svého práva a využijte toho že máme městskou i státní policí, která má přeci: Pomáhat a chránit,“ napsal občan Roman na svůj Facebook.

Otázkou je, zda opravdu chceme, aby v Česku policie na ulici kontrolovala turisty jen kvůli barvě pleti. Pak by policie mohla čelit podezření, že postupuje rasisticky.

„Pro toho rasistického blbečka Sedlačíka: Tobě by měli sebrat občanku a zavřít k Chocholouškovi. Jsi magor, kontrolovat normální občany kvůli barvě pleti,“ vzkázal občanovi Romanu Sedlačíkovi uživatel David Hruška. A na další komentáře se můžete podívat do fotogalerie.