Titanic Palace v egyptské Hurghadě se pomalu loučí s matkou Monikou (36) a její osmiletou dcerou Klárou, které náhle zemřely ve spánku, obě ve stejný moment. Těla jsou připravena k převozu zpět do České republiky, ale otec rodiny Petr K. se s nimi na cestu nevydá.

Přestože se prvotně spekulovalo o otravě, nepovedlo se prokázat, že by se matka a dcera otrávily jídlem z luxusního hotelu. Naopak, v případu je daleko více nejasností, například to, jak se manžel podivně choval po smrti svých nejbližších.

Na mysl všech tak začíná vyplouvat děsivé podezření, zda to nakonec nebyla vražda. A egyptské úřady pojaly stejné podezření, otci rodiny totiž zabavily pas a zůstane v hotelu nejméně do pátého srpna, tedy do konce řádného termínu své dovolené. Již včera měla proběhnout pitva matky a dcery, ale české úřady zatím nemají zprávu o výsledku. Petr K. si povolal z Česka psychologa, protože je sám ve špatném stavu.

Navíc odborníci tvrdí, že idylický stav rodiny navenek nemusí nic znamenat a ze své praxe znají několik domácích mordů, u nichž by nikdo zvenčí neřekl, že by k nim kdy mohlo dojít.

Egyptská policie už ale začíná prošetřovat celý případ jako podezření na trestný čin. Spousta záhad a nejasností totiž vedou k tomu, že matce a dceři někdo z tohoto světa pomohl.