Světová populace je v otázce existence globálního oteplování rozdělena na dva tábory. A vědci z ani jednoho tábora doposud nedodali stoprocentní důkazy, že k němu skutečně dochází. Jedna strana upozorňuje, že průměrná teplota na Zemi neustále stoupá a ledovce tají, druhá strana oponuje, že jde jen o pravidelné cykly, které se na naší planetě opakují tisíce let.

IPCC upozorňuje, že do konce tohoto století hladina moří vlivem tání ledovců stoupne o metr. Zdá se to málo, ale pro miliony lidí tenhle metr může znamenat katastrofu. V případě, že by pak roztály veškeré ledovce, hladina vod stoupne o neuvěřitelných 65 metrů.

Světová mapa by se absolutně změnila. Miliony lidí by byly nuceny opustit svoje domovy, zmizela by celá města, zanikly by velké zemědělské oblasti. Z Evropy, jak je z videa patrné, by na tom nejhůře bylo Nizozemsko, které by přišlo o velkou část území. Benátky, Kodaň, Londýn, Barcelona, všechna tato města by byla zaplavena. Podle simulace na videu bychom sice v Česku byli v suchu. Dá se ale očekávat, že i nás by se vzhledem k masivnímu stěhování národů velká záplava dotkla.